Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.17 15:41

Dėl koronaviruso Kinija naikina ir dezinfekuoja grynuosius pinigus

LRT.lt 2020.02.17 15:41

Kinijos centrinis bankas ėmėsi naujų metodų, stengdamasis prisidėti prie kovos su ir toliau plintačiu koronavirusu. Visi šalies bankai dabar turi iš tiesų plauti savo turimus grynus pinigus, dezinfekuoti juos ir laikyti karantine, rašo CNN.

Oficialiais pirmadienio duomenimis, Kinijoje koronavirusu jau yra užsikrėtę daugiau kaip 71 tūkst. žmonių, jis nusinešė 1775 gyvybes. Dėl to šalies valdžia ėmėsi priemonių dezinfekuoti liftų mygtukus, durų rankenas ir kitus dažnai liečiamus paviršius.

Dabar gyventojų susirūpinimą sukėlė ir grynieji pinigai. Todėl centrinis bankas įsakė visiems bankams dezinfekuoti turimus grynuosius ultravioletine šviesa ir aukšta temperatūra, tada juos 14 dienų laikyti karantine ir tik po to perduoti naudotojams.

Iš itin aukštos užsikrėtimų rizikos zonų atkeliaujantys pinigai bus perduoti centriniam bankui ir neišleidžiami apyvarton, rašo CNN. Valstybinė Kinijos žiniasklaida nurodo, kad tokie pinigai galimai bus sunaikinti.

Kad patenkintų poreikį, bankas planuoja naujas grynųjų emisijas, sieksiančias 4 mlrd. juanių (virš 500 mln. eurų), kurios bus išleistos koronaviruso epicentre esančiame Uhane.

Valdžia taip pat žada riboti grynųjų pinigų perdavimą tarp provincijų, kuriose gausu užsikrėtimų.

Kaip pažymi CNN, nėra aišku, ar pinigai gali būti pavojingi perduodant koronavirusą, nes virusas veikiausiai negali ilgai išgyventi ant paviršių, ypač jei jis paveikiamas dezinfekantais. Didžiuosiuose Kinijos miestuose populiaru atsiskaityti ne grynaisiais pinigais.

Bet, kaip rodo ankstesni tyrimai, grynieji pinigai dažnai yra itin nešvarūs ir ant jų yra likę buvusių aplinkų pėdsakų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi