Pasaulyje

2015.09.20 15:23

Sirijoje pasirodė 75 amerikiečių apmokyti sukilėliai

BNS 2015.09.20 15:23

75 sukilėlių kovotojai, kuriuos Turkijoje JAV ir koalicijos pajėgos parengė kovoti su džihadistais, nuvyko į Šiaurės Siriją, sekmadienį paskelbė padėtį Sirijoje stebinti organizacija.

„75 nauji kovotojai, parengti stovykloje netoli Turkijos sostinės, nuo penktadienio vakaro iki šeštadienio ryto atvyko į Alepo provinciją“, – sakė „Syrian Observatory for Human Rights“ direktorius Ramis Abdelis Rahmanas.

Pasak jo, ta grupė įvažiavo tuzino automobilių kolona, su lengvaisiais ginklais ir amunicija, iš oro dengiant JAV vadovaujamai koalicijai, kuri vykdė antskrydžius prieš „Islamo valstybę“ (IS) Sirijoje ir Irake.

Tada kovotojai dislokavosi, kad padėtų dviem JAV remiamiems junginiams. Dauguma jų buvo paskirti į 30-ąją diviziją, pagrindinį JAV parengtų kovotojų junginį, o kiti – į grupę pavadinimu „Suqur al Jabal“ („Kalno sakalai“).

Iki šios naujos kovotojų grupės pagal JAV vadovaujamą parengimo ir aprūpinimo programą buvo identifikuota ir kovai su IS džihadistais parengta tik maždaug 60 sukilėlių.

Šią 500 mln. dolerių vertės programą, vykdomą iš Turkijos, lydėjo problemos, o daugiau kaip tuzinas tų, kurie jau buvo dislokuoti 30-ojoje divizijoje, jau yra žuvę ar pagrobti.