Pasaulyje

2020.02.17 11:15

Japonijoje teisiamas vyras, nužudęs 19 neįgalių žmonių

BNS 2020.02.17 11:15

Japonų prokurorai pirmadienį paprašė skirti mirties bausmę 30 metų vyrui, įtariamam mirtinai subadžius 19 neįgalių slaugos namų gyventojų per vienas kruviniausių žudynių šalyje.

Satoshi Uematsu, buvęs slaugos namų darbuotojas, praėjusį mėnesį, kai pirmąkart stojo prieš Jokohamos teismą, neneigė, kad 2016 metais dalyvavo žudynėse.

Tačiau jo advokatai pateikė kaltės nepripažinimo pareiškimą, tvirtindami, kad jų klientas turi „psichikos sutrikimą“, susijusį su marihuanos vartojimu.

Prokurorai savo ruožtu tvirtina, kad S. Uematsu gali prisiimti atsakomybę už tą ataką. Jie pabrėžia, kad tas išpuolis buvo „nežmoniškas“ ir byloje „negali būti jokio atlaidumo“.

Teismo posėdžiai turi baigtis vėliau šią savaitę, o verdikto laukiama kovo 16 dieną, nurodė vietos teismas.

Kaip pranešama, S. Uematsu tvirtino per žiaurią ataką norėjęs nužudyti visus neįgaliuosius slaugos centre „Tsukui Yamayuri-en“ Sagamiharos mieste, esančiame į pietvakarius nuo Tokijo, ir aiškino, kad neįgalūs asmenys „tik kelia nepasitenkinimą“.

Per 2016-ųjų liepą surengtą ataką žuvo 19 žmonių, dar 26 buvo sužeisti.

S. Uematsu pažiūros pribloškė Japoniją, o ekspertai ir aktyvistai ėmė svarstyti, ar kiti piliečiai irgi gali laikytis panašaus požiūrio.

Japonija stengiasi pagerinti prieinamumą neįgaliesiems, ypač Tokijuje, kur vėliau šiais metais vyks parolimpinės žaidynės. Aktyvistai pernai savo ruožtu sveikino dviejų neįgaliųjų išrinkimą į parlamentą.