Pasaulyje

2020.02.17 07:34

Izoliuotame kruiziniame laive koronavirusu užsikrėtė dar 99 žmonės, 300 amerikiečių evakuoti

atnaujinta 11.40
ELTA 2020.02.17 07:34

JAV pirmadienį evakavo savo piliečius iš „Diamond Princess“ kruizinio laivo Japonijoje. Mirčių nuo koronaviruso skaičiui išaugus iki 1 700, kitos šalys taip pat svarsto pasekti JAV pavyzdžiu. Lėktuvais evakuota daugiau nei 300 JAV piliečių. 14 iš jų diagnozuotas koronavirusas, praneša JAV valstybės departamentas.

Diagnozuotas dar 99 keleiviams

Kruiziniame laive „Diamond Princess“, kuriame įvestas karantinas, Japonijoje dar 99 žmonėms diagnozuotas koronavirusas skelbia Japonijos žiniasklaida, remdamasi Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) duomenimis.

Iš viso kruiziniame laive yra 454 naujuoju koronavirusu užsikrėtė žmonės. SAM atsisakė iškart patvirtinti žiniasklaidos pranešimų.

Išskraidinti į JAV

Keleiviai jau anksčiau buvo išlaipinti iš kruizinio laivo ir ruošėsi kelionei atgal į Jungtines Valstijas, kai JAV pareigūnai buvo informuoti, kad 14 parskraidinamų amerikiečių buvo diagnozuotas naujasis COVID-19 virusas, teigiama bendrame Valstybės ir Sveikatos apsaugos departamentų pranešime.

„Šie asmenys buvo operatyviai ir saugiai pervežti į specialią karantino erdvę evakuacijos orlaivyje, ten jie yra izoliuojami pagal standartines procedūras“, – sakoma pranešime.

„Per skrydžius šie asmenys bus izoliuoti nuo kitų keleivių“, – teigiama pranešime.

Pirmadienį paskelbta, kad Kinijoje iš viso nustatyta 70 500 užsikrėtimo COVID-19 virusu atvejų. Didžiausias užsikrėtusių žmonių telkinys už Kinijos ribų yra Japonijos Jokohamos uoste prisišvartavęs kruizinis laivas „Diamond Princess“. Nors įgulai ir keleiviams paskelbtas 14 dienų karantinas, laive jau patvirtinta 355 užsikrėtimo atvejų.

Savo piliečius iš kruizinio laivo evakuoti svarsto ir Kanada, Australija, Italija, Izraelis ir Honkongas. Užsienio valstybės nerimauja, kad Japonijos taikomos priemonės suvaldyti viruso protrūkį laive yra netinkamos ir nepakankamos.

Ankstų pirmadienio rytą JAV piliečiai buvo išgabenti autobusais, kuriuos vairavo apsauginius kostiumus dėvintys asmenys. Patikrinti tik piliečių pasai, jų sveikatos būklė papildomai nebuvo tikrinama.

„Džiaugiuosi ir esu pasirengusi išvykti, – AFP reporteriams sakė Arana. – Reikia tinkamo karantino, čia to nebuvo.“

JAV ambasados Japonijoje atstovai patvirtino, kad iš Japonijos jau išvyko du lėktuvai. Jais skrendantys asmenys, kai atvyks į JAV, izoliuoti bus dar 14 dienų.

Kai kurie amerikiečiai vis dėlto nepriėmė JAV valdžios pasiūlymo ir liko laive.

„Jaučiuosi gerai. Dviejų savaičių trukmės karantinas jau beveik pasibaigė. Kodėl turėčiau važiuoti tuo pačiu autobusu, po to skristi tuo pačiu lėktuvu su kitais galimai užsikrėtusiais asmenimis, jei užsidaręs savo kajutėje praleidau beveik dvi savaites“, – tviterio paskyroje rašė amerikiečių teisininkas Mattas Smithas, kruiziniu laivu plaukęs su savo žmona.

Kiti 40 JAV piliečių liko Japonijoje. Tyrimus kruiziniame laive atliekantys medikai dar prieš evakuaciją nustatė, kad šie asmenys yra užsikrėtę. Jie buvo išvežti į Japonijos ligonines.