Pasaulyje

2020.02.17 07:28

JAV prezidentas grasina nesidalyti žvalgybos informacija su sąjungininkais, kurie naudoja „Huawei“

ELTA2020.02.17 07:28

Jungtinių Valstijų ambasadorius Vokietijoje Richardas Grenellis pareiškė, esą JAV prezidentas Donaldas Trumpas pagrasino nutraukti dalijimąsi žvalgybine informacija su šalimis, kurios bendradarbiauja su Kinijos technologijų milžine „Huawei“.

Vašingtonas jau kurį laiką spaudžia sąjungininkus uždrausti vienai didžiausių pasaulyje technologijų bendrovių „Huawei“ tiekti įrangą, skirtą naujos kartos (5G) mobiliojo ryšio tinklų diegimui, nes tai esą kelia grėsmę ryšio saugumui.

R. Grenellis tvirtino, kad D. Trumpas „nurodė man aiškiai pasakyti, kad bet kuri šalis, pasirinkusi nepatikimą 5G tiekėją, pakenks dalijimuisi žvalgybine informacija aukščiausiu lygiu“.

R. Grenellis tviteryje rašė, jog D. Trumpas sekmadienį skambino jam iš JAV prezidento lėktuvo „Air Force One“, kad perduotų šią žinią.

Svarbios JAV sąjungininkės Europoje, tarp jų – Jungtinė Karalystė (JK) ir Prancūzija, jau paskelbė nedrausiančios „Huawei“ tiekti įrangos 5G tinklams, tačiau tikino įvesiančios apribojimus.

JAV atstovai iki šiol susilaikė nuo viešos reakcijos į JK ir Prancūzijos sprendimą, tačiau, žiniasklaidos teigimu, D. Trumpas ypač supyko ant Londono.

Šeštadienį Miuncheno saugumo konferencijoje JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo pareiškė, kad „Huawei“ yra „Kinijos žvalgybos Trojos arklys“.

Savo ruožtu pati bendrovė neigia JAV kaltinimus, o Pekinas juos vadina „ekonominėmis patyčiomis“.

Penktadienį JAV prokurorai pareiškė dar daugiau kaltinimų „Huawei“. Šį karta bendrovė kaltinama intelektinės nuosavybės vagystėmis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt