Pasaulyje

2020.02.17 06:54

Koronavirusu Kinijoje užsikrėtę jau virš 70 tūkst. žmonių, jis nusinešė 1,7 tūkst. gyvybių

atnaujinta 08.09
ELTA 2020.02.17 06:54

Mirusių nuo koronaviruso skaičius išaugo iki 1 770, pirmadienį pranešė Kinijos nacionalinė sveikatos komisija.

Šalyje iš viso užfiksuota 70 500 užsikrėtimo vadinamuoju COVID-19 virusu atvejų.

Liga dar gruodį išplito Hubėjaus provincijoje, vėliau buvo pernešta ir į kitus Kinijos regionus bei užsienio šalis. Kinijos valdžia karantiną paskelbė 56 mln. Hubėjaus provincijos gyventojų, ši provincija buvo visiškai atribota nuo kitų šalies teritorijų.

Per pastarąsias 13 dienų naujų užsikrėtimo atvejų už Hubėjaus provincijos ribų mažėja, skelbė komisija. Pirmadienį kitose provincijose užfiksuota 115 naujų atvejų – pasak komisijos atstovų, tai gerokai mažiau nei praėjusią savaitę, kai buvo paskelbta apie 450 užsikrėtimo atvejų. Daugiausiai naujų atvejų nustatoma Hubėjaus provincijoje, pirmadienį jų – 2 000.

Pirmadienį užsikrėtimo atvejų nustatyta maždaug 100 atvejų daugiau nei sekmadienį. Tačiau užsikrėtusiųjų skaičius pirmadienį yra smarkiai mažesnis nei penktadienį ar šeštadienį. Kinijos nacionalinės sveikatos komisijos atstovas tvirtino, kad mažesnis užsikrėtimo atvejų skaičius – tai ženklas, jog protrūkis yra kontroliuojamas.

Tačiau Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas perspėjo: „šios epidemijos eigos numatyti neįmanoma“.

Į Pekiną jau atvyko tarptautinė ekspertų grupė. Jie susitiko ir apie epidemiją šnekėjosi su kolegomis iš Kinijos, tviterio paskyroje rašė T. A. Ghebreyesusas.

Japonija: dėl koronaviruso ketinama atšaukti imperatoriaus sveikinimą jo gimimo dienos proga

Japonijos imperatoriaus rūmų reikalų valdyba ketina šįmet nerengti tradicinės monarcho sveikinimo jo gimimo dienos proga ceremonijos. Kaip pranešė pirmadienį naujienų agentūra „Kyodo“, tokio sprendimo priežastis – naujo koronaviruso plitimas.

Imperatoriui Naruhitui vasario 23-iąją sukanka 60 metų. Paprastai tokiais atvejais monarchas ir jo šeimos nariai kelis kartus išeina į specialų balkoną rūmuose Tokijos centre pasveikinti šalies gyventojų. Į tokius renginius susirenka dešimtys tūkstančių žmonių. Norint patekti į rūmų teritoriją dažnai tenka stovėti eilėje daugiau kaip dvi valandas.

Japonijos valdžios nuomone, siekiant užkirsti kelią infekcijos plitimui, tokių masinių viešų renginių reikėtų atsisakyti. Šiuo metu Japonijoje naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius pasiekė 415. Dauguma jų – JAV kruizinio laivo „Diamond Princess“, stovinčio Jokohamos uoste, keleiviai ir įgula.

Dabartinis imperatorius Naruhitas įžengė į sostą praėjusių metų gegužės 1-ąją, kai jo 85 metų tėvas Akihitas atsisakė titulo dėl garbaus amžiaus. Tą dieną jam buvo įteikti jo įgaliojimų simboliai – svarbiausias valstybės ir asmeninis imperatoriaus antspaudai, taip pat šventosios regalijos: kalavijas ir jaspio karulys. Trečioji regalija – metalinis veidrodis – laikomas svarbiausioje deivės Amaterasu, mitinės Japonijos monarchų dinastijos pramotės, šventykloje Isės mieste. Bet oficiali intronizacijos ceremonija, per kurią Naruhitas paskelbė įžengęs į sostą pagal Japonijos konstituciją, įvyko spalio 22-ąją.

Naruhitas – pirmasis Japonijos monarchas, gimęs po šalies kapituliacijos Antrajame pasauliniame kare.