Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.16 21:06

Kinijoje dėl koronaviruso uždraudė naudotis nuosavais automobiliais: teigia, kad karantinas padeda

Kinija praneša, kad per parą naujų koronaviruso atvejų šalyje prieaugis jau tris dienas mažėja. Pekinas tikina, kad tai yra taikomų priemonių rezultatas. Šiandien įvesti nauji apribojimai – visos Hubėjaus provincijos gyventojams liepta likti namuose ir neribotam laikui uždrausta naudotis nuosavais automobiliais. 

Iš viso nuo viruso sukeltų ligų jau mirė 1665 žmonės, o juo užsikrėtę daugiau kaip 68 tūkstančiai.

Apytuštės Pekino gatvės, toks vaizdas jau tapo kasdienybe viename didžiausių pasaulio miestų. Kovodama su koronavirusu Kinijos komunistų partija ėmėsi beprecedenčių priemonių siekdama pažaboti protrūkį. Šiandien tarnybos pasigyrė – priemonės veiksmingos.

„Sausio 27-ąją naujų atvejų padidėjo 16 procentų. Dabar prieaugis sumažėjo iki 7,2 proc., o tai reiškia, kad priemonės kovojant su epidemija veikia“, – sakė Mi Feng, Kinijos nacionalinės sveikatos komisijos atstovas.

Komunistų partija paskelbė vasario 3 d. kalbą, kurioje prezidentas Si Dzinpingas duoda nurodymus dėl priemonių, kurių reikia imtis. Tikslas – parodyti, kad partijos viršūnė nuo pirmųjų dienų kotroliavo padėtį, tačiau išėjo priešingai. Matyti, kad kovoti su virusu ir uždaryti Uhaną Si Dzinpingas nurodė dar sausio 7 d., nors visuomenei apie virusą pranešta vėliau, o miestas izoliuotas tik sausios 25 dieną.

Viena įtempčiausių padėčių dabar yra viename kruiziniame laive, kuriame užfiksuotas didelis viruso protrūkis – 355 atvejai. Japonijos premjeras tikina, kad trečiadienį sveiki keleiviai galės palikti laivą.

„Keleiviai, kurie yra laive, bet nėra užsikrėtę, po keturiolikos dienų laikotarpio, jeigu sveikata nepablogės, o testas vėl bus neigiamas, galės išeiti iš laivo nuo vasario 19 d.“, – sakė Šindzo Abe.

Amerikiečiai išvyksta kiek ansčiau – šiąnakt. Specialiai atsiųstas transportinis lėktuvas išgabens apie 400 laive esančių amerikiečių, kurių grįžusių į Jungtines Valstijas lauks naujas karantinas. Nors Amerika neplanavo keleivių išgabenti anskčiau, šeštadienį nusprendė savo piliečius parsivežti dėl esą laive blogėjančios padėties ir panikos.

Koronavirusas paveikė daug pasaulio šalių, net ir tas, kuriose nėra nė vieno atvejo. Viena tokių šalių - Namibija, kurioje didelė kinų bendruomenė, o šalių tarpusavio prekybą sudaro 800 milijonų eurų. Dalis kinų Naujųjų metų švęsti vyko į tėvynę ir iki šiol negali grįžti, todėl daug parduotuvių Namibijos sostinės kinų kvartale – uždarytos.

„Jeigu jie turės parvykti dėl kažkokių priežasčių, tai už miesto jau paruošta karantino zona, kur jie turės praleisti tam tikrą laiką, kol bus saugu grįžti į bendruomenę“, – pasakojo parduotuvės savininkas Brianas Lee.

Kinijoje – nauji ribojimai: Hubėjaus gyventojams uždrausta naudotis nuosavais automobiliais

Kenčia ir Tailando turizmo sektorius. Patajos paplūdimys yra labai mėgstamas turistų, tačiau dėl viruso protrūkio atostogas atšaukė daugybė žmonių. Tailande užregistruoti mažiausiai 34 koronaviruso atvejai. Šalis labai priklausoma nuo turizmo, kuris tikrai sulauks finansinio nuosmūkio.

„Fiat Chrysler“ bendrovė laikinai uždarė savo gamyklą Serbijoje, kurioje gamina visureigius, nes negauna reikiamų detalių – būtent tų, kurios gaminamos Kinijoje. Tarptautinė bendrovė dėl viruso Kinijoje privalo uždaryti savo gamyklą Serbijoje. Gamykloje ji gamino itališkus automobilius. Visa ši situacija parodo, kad viruso protrūkio poveikis bus globalus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi