Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.16 16:33

Prancūzija įspėja apie nuožmią kovą „Brexito“ derybose dėl prekybos

BNS 2020.02.16 16:33

„Manau, jog derybose dėl prekybos ir dėl būsimų santykių mechanizmo, kurias ketiname pradėti, draskysime vieni kitus į gabalus“, – pareiškė ministras per Miuncheno saugumo konferenciją.

Prancūzija sekmadienį įspėjo Didžiąją Britaniją apie laukiančią nuožmią kovą „Brexito“ derybose su Europos Sąjunga (ES) dėl prekybos ir pareiškė, jog dvi derybų šalys „draskys viena kitą į gabalus“.

Derybos dėl susitarimo dėl būsimų ES ir Jungtinės Karalystės santykių prasidės tik kitą mėnesį, tačiau Londonas ir Briuselis jau susirėmė dėl taisyklių dėl Didžiosios Britanijos finansinių paslaugų bendrovių prieigos prie ES rinkos po „Brexito“.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas Yvesas Le Drianas pareiškė, jog Didžiajai Britanijai bus sunku pasiekti savo tikslą iki metų pabaigos suderinti laisvosios prekybos susitarimą, nes šalių nuomonės įvairias klausimais gerokai skiriasi.

„Tačiau tai yra derybų dalis, kiekvienas gins savo interesus.“

Didžioji Britanija iš ES oficialiai pasitraukė prieš dvi savaites, tačiau pereinamuoju laikotarpiu, kuris tęsis iki šių metų pabaigos, ir toliau prekiauja su ES kaip bloko valstybė narė.

Likusios 27 ES valstybės narės šiuo metu rengia įgaliojimus deryboms dėl būsimų santykių.

Prancūzija ypač primygtinai reikalauja laikytis griežtos pozicijos, visų pirma ginčytinu žvejybos klausimu.

Prancūzija ir dar kelios šalys nori turėti galimybę toliau žvejoti Didžiosios Britanijos vandenyse, tačiau Londonas nori visiškos autonomijos ir ribotos prieigos Europos žvejams prie savo teritorinių vandenų.

„Tikimės, jog derybos bus kuo greičiau užbaigtos, tačiau yra daug klausimų ir tam tikrų sudėtingų aspektų“, – pažymėjo J. Y. Le Drianas.

Bloko vyriausiasis derybininkas Michelis Barnier yra sakęs, jog didžiausi ES prioritetai yra žvejyba, saugumas ir sąžiningų prekybos sąlygų užtikrinimas Europos bendrovėms.

Jeigu Didžiajai Britanijai ir ES nepavyks pasiekti naujo prekybos susitarimo, prekyba tarp ES ir Didžiosios Britanijos bus vykdoma pagal Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) taisykles, o tai nenaudinga ir Londonui, ir Briuseliui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi