Pasaulyje

2015.09.19 18:16

J. Kerry ragina Rusiją ir Iraną įtikinti Sirijos diktatorių derėtis

ELTA 2015.09.19 18:16

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry pareiškė, kad Sirijos vadovas Basharas al-Assadas privalo palikti savo postą, tačiau laikas dėl jo pasitraukimo turi būti nuspręstas per derybas, skelbia „Laisvosios Europos radijas“.

Kalbėdamas po susitikimo Londone su Britanijos užsienio reikalų sekretoriumi Philipu Hammondu, J. Kerry paragino Rusiją ir Iraną pasinaudoti savo įtaka ir įtikinti B. al Assadą derėtis. Pasak valstybės sekretoriaus, būtina nedelsiant rasti politinį sprendimą ketverius metus trunkančiam Sirijos pilietiniam karui išspręsti.

Tuo metu įtakinga Sirijos sukilėlių grupuotė pranešė paleidusi porą raketų į orą uostą Viduržemio jūros pakrantėje, kuriuo esą naudojasi Rusijos pajėgos. Penktadienį išplatintame vaizdo įraše „Islamo armijos“ nariai įspėjo rusus, esą šie nesimėgaus taika Sirijoje.

Šią savaitę buvo paviešintos iš palydovo darytos nuotraukos, liudijančios apie Rusijos karinės technikos pristatymą į karinę bazę Latakijos provincijoje. Tai dar labiau sustiprino JAV, Izraelio ir kitų šalių pareigūnų tvirtinimus apie Rusijos kariuomenės telkimą Sirijoje.