Pasaulyje

2020.02.16 11:49

PSO kritikuoja „pavojingą trumparegiškumą“ kovoje su koronavirusu

Rasa Strimaitytė, ELTA 2020.02.16 11:49

asaulio sveikatos organizacija (PSO) sukritikavo tarptautinės bendruomenės reakciją į naujojo koronaviruso plitimą. Pasaulis vis dar blogai pasirengęs tokioms epidemijoms, šeštadienį Miuncheno saugumo konferencijoje pareiškė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Anot jo, „milijardai“ skiriami kovai su teroru, tačiau per mažai investuojama į pasiruošimą tokiam viruso protrūkio pavojui. „Tai pavojingai trumparegiška“, – pabrėžė T. A. Ghebreyesusas.

Jis kritikavo, kad priemonių prieš virusą finansavimas vyksta „lėtai“. PSO vadovas ragino tarptautiniu mastu stiprinti pasirengimą epidemijai. Kartu jis gyrė ryžtingą Kinijos kovą su epidemija.

T. A. Ghebreyesusas taip pat pareiškė savo susirūpinimą dėl didėjančio infekcijų skaičiaus ir to, kad daugėja virusu užsikrėtusių sveikatos sistemos darbuotojų.

Visos šalys turi imtis priemonių, kad užkirstų kelią tolesniam viruso plitimui ir apsaugotų sveikatos sistemos darbuotojus, reikalavo PSO Vadovas. Jis pasmerkė gandų ir melagingos informacijos apie naująjį koronavirusą skleidimą. Dabar esą metas „susitelkti ir remiantis faktais“ imtis priemonių.