Pasaulyje

2020.02.15 22:22

Jemene sudužo Saudo Arabijos pajėgų naikintuvas

ELTA 2020.02.15 22:22

Karo nualintame Jemene penktadienį sudužo Saudo Arabijos pajėgų naikintuvas, šeštadienį pranešė Rijado vadovaujama karinė koalicija. Husių sukilėliai tvirtino, kad naikintuvą numušė būtent jie.

Naikintuvas „Tornado“ sudužo šiaurinėje Al Džafo provincijoje, vykdydamas operaciją Jemeno vyriausybės pajėgoms paremti, teigiama koalicijos atstovų pareiškime, kurį paviešino valstybinė Saudo Arabijos naujienų agentūra.

Koalicija neatskleidė nei įgulos lemties, nei incidento priežasties.

Jemeno husiai „Al-Masirah“ televizijos transliacijos metu tvirtino, kad naikintuvą numušė sukilėliai, pasitelkę „pažangią „žemė-oras“ raketą“.

Jemene nuo 2014 metų pabaigos vyksta kruvinas konfliktas. Saudo Arabijos ir Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) vadovaujama koalicija 2015 metų kovą įsikišo į karą Jemene ir iki šiol remia Jemeno vyriausybę, kovojančią su husių sukilėliais. Saudo Arabija surengė tūkstančius antskrydžių prieš husius, per kuriuos dažnai nukenčia ir civiliai, tačiau koalicija neigia tai daranti sąmoningai.

Karas Jemene pražudė dešimtis tūkstančių žmonių, dauguma jų buvo civiliai, ir nulėmė tai, ką Jungtinės Tautos (JT) pavadino didžiausia humanitarine krize visame pasaulyje.

Trečiadienį koalicija sakė surengsianti teismo procesą dėl karinių pajėgų atstovų, kurie, kaip įtariama, yra atsakingi už antskrydžius prieš Jemeno civilius.

Saudo Arabijos vadovaujama koalicija kritikuojama dėl daugybę civilių pražudžiusio bombardavimo, dėl šios priežasties kai kurios Vakarų valstybės koalicijoje dalyvaujančioms šalims nutraukė ginklų tiekimą.