Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.19 13:48

Sirijoje „Al Qaeda“ kovotojai įvykdė egzekuciją režimo pajėgų kariams

BNS 2015.09.19 13:48

Tarptautinio teroristų tinklo „Al Qaeda“ grupuotė Sirijoje ir jos sąjungininkai islamistai įvykdė egzekucijas mažiausiai 56 režimo pajėgų kariams viename neseniai jų užimtame kariniame oro uoste šalies šiaurės vakaruose, šeštadienį pranešė padėtį Sirijoje stebinti organizacija.

Judėjimas „al Nusra Front“ ir kiti islamistai sušaudė „kaip per egzekuciją“ į nelaisvę paimtus režimo kovotojus Abu Duhuro oro uoste, sakė nevyriausybinės organizacijos „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) direktorius Rami Abdel Rahmanas.

Pasak jo, minėtos žudynės Idlibo provincijoje buvo anksčiau šią savaitę, bet SOHR, kuri gauna informaciją iš Sirijoje esančių šaltinių, šią žinią patvirtino šeštadienį.

„Al Nusra“ yra pagrindinė narė džihadistų ir islamistų aljanse, pasivadinusiame „Užkariavimo armija“, kuris užėmė Abu Duhuro karinį oro uostą rugsėjo 9 dieną.

Užėmusi jį „Užkariavimo armija“ nužudė dešimtis režimui ištikimų kovotojų ir karių, o kitus paėmė į nelaisvę.

Ši stipri koalicija kontroliuoja beveik visą Idlibo provinciją, išskyrus šiitiškas Fuato ir Kafrajos gyvenvietes, kurias tebevaldo Damasko režimas.

„Užkariavimo armija“ penktadienį suintensyvino savo puolimą prieš šiuos du miestelius ir susprogdino mažiausiai devynis užminuotus automobilius, pranešė SOHR. Septynias iš šų atakų įvykdė mirtininkai sprogdintojai.

Per šį puolimą žuvo mažiausiai 21 režimo pajėgų karys ir 17 „Užkariavimo armijos“ kovotojų.

Vienas iš mirtininkų sugebėjo įvažiuoti į Fuatą ir susisprogdindamas nužudė septynis civilius, tarp jų du vaikus, sakė R. Abdel Rahmanas.

Šeštadienį abiejų gyvenviečių prieigose vyko įnirtingi susirėmimai ir bombardavimai.

Fuatas, Kafraja ir sukilėlių tvirtovė az Zabadani Damasko provincijoje buvo dviejų nesėkmingų mėginimų praėjusį mėnesį susitarti  dėl didesnio masto paliaubų centre.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi