Pasaulyje

2013.02.05 10:22

Saudo Arabijos dvasininkas po burkomis nori slėpti ir naujagimes

DELFI.lt2013.02.05 10:22

Vieno Saudo Arabijos dvasininko pareiškimas, esą naujagimės taip pat turėtų būti slepiamos po burkomis (taip užkertant kelią bet kokiai seksualinei prievartai), šalyje sutiktas itin priešiškai, skelbia „The Telegraph“.

Vieno Saudo Arabijos dvasininko pareiškimas, esą naujagimės taip pat turėtų būti slepiamos po burkomis (taip užkertant kelią bet kokiai seksualinei prievartai), šalyje sutiktas itin priešiškai, skelbia „The Telegraph“.

Šeichas Abdullah Daoudas pareiškė, jog veidus būtina dengti ir ką tik gimusioms mergaitėms. Tokią nuomonę jis išsakė per interviu vienai musulmoniškai televizijai.

Dvasininkas televizijai „al-Majd“ sakė, jog burkos užkirstų kelią bet kokiai seksualinei prievartai prieš mažas mergaites. Savo siūlymą jis bandė pagrįsti cituodamas neįvardytus saugumo šaltinius ir gydytojus.

Nors interviu buvo darytas praeitais metais, „Al Arabiya“ naujienų tarnyba ir socialinės žiniasklaidos tinklalapiai jį atrado tik praėjusį savaitgalį. Dvasininko pasisakymas sukėlė labai audringą reakciją – esą tokie teiginiai kenkia ne tik Saudo Arabijos įvaizdžiui, bet ir menkina pačią islamo religiją.

Šeichas Mohammadas al-Jzlana, buvęs Saudo Arabijos konfliktų komisijos teisėjas, paragino musulmonus ignoruoti „tokias neoficialias“ fatvas ir pareiškė, jog tokie siūlymai „diskredituoja šalį ir šariato teisę bei kenkia islamo reputacijai“.

Šeicho M. al-Jzlanos tvirtinimu, jam visada suspaudžia širdį pamačius šeimą su vaiku, kurio veidas pridengtas. Anot buvusio teisėjo, toks tėvų elgesys yra nesąžiningas vaikų atžvilgiu.

Šeichas M. al-Jzlana šalies valdžiai nepriklauso.

Moterų padėtis Saudo Arabijoje praeitą mėnesį pastebimai pagerėjo – šalies karalius Abdullah pirmą kartą šalies istorijoje paskyrė kelias moteris į atsakingas pareigas valstybės tarnyboje.

Religiniu požiūriu itin konservatyvios karalystės valdovas paskelbė du karališkuosius dekretus, kuriuose teigiama: 20 proc. „Shura“ tarybos (patarinėjančios šalies valdžiai įstatymų leidybos klausimais) narių privalo sudaryti moterys, tai reiškia, jog dailiajai lyčiai atiteko 30 vietų 150-vietų taryboje.

www.DELFI.lt
 
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.