Pasaulyje

2015.09.19 14:09

Pabėgėlių krizė: Kroatija perpildyta, Vengrijoje – mobilizacija, Slovėnijoje – ašarinės dujos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt, BNS, ELTA2015.09.19 14:09

Slovėnijos pareigūnai panaudojo ašarines dujas prieš migrantus, bandančius patekti į šalį. Incidentas nutiko pasienio su Kroatija ruože, kur keli šimtai pabėgėlių reikalavo būti įleisti į Slovėniją.

Šalies pareigūnai penktadienį užregistravo jau daugiau kaip tūkstantį pabėgėlių, atvykusių į Slovėniją. Slovėnijos ministras pirmininkas Miro Ceraras paskelbė, kad šalis galbūt svarstys galimybę suformuoti saugų koridorių pabėgėliams, norintiems pasiekti Europos šiaurę, jeigu jų bus itin daug.

Apie pusantro tūkstančio migrantų anksti rytą pėsčiomis iš Vengrijos pasiekė Austriją. Prie rytinės šalies sienos, pabėgėlius sutiko Austrijos policija ir raudonojo kryžiaus atstovai, kurie aprūpino migrantus maistu. Čia jų taip pat laukė autobusai, kuriais jie galės pasiekti Vienos traukinių stotį ir keliauti toliau.

Vengrija atsitvėrė nuo Kroatijos, skelbia mobilizaciją

Tuo metu Vengrija baigė tverti spygliuotos vielos tvorą palei 41 km ilgio sieną su Kroatija, tikėdamasi tokiu būdu sustabdyti migrantų srautą iš tos šalies, pareiškė šeštadienį Gynybos ministerijos atstovas

„Tvora baigta per naktį iš penktadienio“, – sakė naujienų agentūrai Attila Kovacsas. Likę 330 kilometrai Vengrijos ir Kroatijos sienos eina Dravos upe, kurią kirsti nėra lengva.

Taip pat Vengrijos gynybos ministerija paskelbė savanorišką rezervistų mobilizaciją, siekdama kovoti su „masine migracijos krize“, pranešė valstybinė naujienų agentūra MTI.

Ministras Ištvanas Simičkas priėmė sprendimą Vengrijos generalinio štabo vado prašymu. Planuojama, kad rezervistai bus paskirti į karines bazes, kurias paliko prie pietinės šalies sienos dislokuotas karinis personalas.

Kroatija ir toliau siųs migrantus prie sienos su Vengrija

Nepaisydama tvoros tvėrimo, Kroatija ir toliau siųs migrantus prie sienos su Vengrija, šeštadienį pareiškė premjeras Zoranas Milanovičius, Budapeštui ir Zagrebui ginčijantis, kaip spręsti Europos pabėgėlių krizę.

„Susitarimo su Vengrija nebuvo, – pabrėžė Z. Milanovičius. – Tam tikra prasme mes vertėme juos priimti pabėgėlius, siųsdami juos (prie sienos), ir toliau taip darysime.“

„Kroatija netaps Europos pabėgėlių centru“, – perspėjo jis.

Apie tūkstantis pabėgėlių nakvojo po atviru dangumi Breganos perėjoje prie Kroatijos šiaurės vakarinės sienos, pranešė valstybinė televizija HRT.

Kroatija, kuri iš pradžių buvo paskelbusi, kad jos durys atviros visiems migrantams, pareiškė nebegalinti daugiau jų priimti, kai per dvi paras atvyko daugiau negu 14 tūkst. žmonių.

Populiariausi