Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.14 20:49

JAV federaliniai prokurorai nutraukė buvusio FTB direktoriaus pavaduotojo McCabe`o bylą

BNS 2020.02.14 20:49

JAV federaliniai prokurorai atsisakė pareikšti kaltinimus buvusiam FTB direktoriaus pavaduotojui Andrew McCabe`ui ir nutraukė ilgiau nei metus vykdytą tyrimą dėl galimo melo federaliniams pareigūnams apie savo vaidmenį nutekinant informaciją žiniasklaidai, penktadienį pranešė ekspareigūno teisininkai.

A. McCabe`o teisininkai pranešime sakė, kad jiems telefonu ir laišku buvo pranešta, kad byla nutraukta ir buvusiam FTB direktoriaus pavaduotojui „nebus pareikšta jokių kaltinimų“.

Iš FTB direktoriaus pavaduotojo pareigų A. McCabe`as buvo atleistas 2018-ųjų kovą dėl to, kad per vidinį tyrimą buvo išsiaiškinta, jog jis, neturėdamas tam įgaliojimų, nutekino informacijos žiniasklaidai, ir „kelis kartus“ nebuvo visiškai atviras su departamento generaliniu inspektoriumi.

To FTB generalinio inspektoriaus tyrimo detalės paviešintos nebuvo, tačiau jis susijęs su 2016-ųjų FTB tyrimu dėl Donaldo Trumpo konkurentės 2016 metų prezidento rinkimuose, demokratės Hillary Clinton.

JAV lyderis ne kartą kaltino A. McCabe`ą ir buvusį FTB direktorių Jamesą Comey saugant H. Clinton nuo baudžiamojo persekiojimo dėl privačių elektroninio pašto serverių naudojimo jai būnant valstybės sekretore bei dėl jos sutuoktinio, buvusio prezidento Billo Clintono, įkurto privataus fondo veiksmų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi