Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.14 20:34

JAV ir Talibanas pasiekė susitarimą dėl smurto mažinimo

ELTA 2020.02.14 20:34

JAV penktadienį pasiekė smurto mažinimo susitarimą su Talibanu, kuris ateityje galėtų nulemti JAV pajėgų patraukimą iš Afganistano, teigė aukšto rango JAV pareigūnas, praneša „Reuters“.

Pareigūnas žurnalistams Miuncheno saugumo konferencijoje sakė, kad septynių dienų trukmės smurto mažinimo laikotarpis dar neprasidėjo.

Penktadienį konferencijos metu JAV valstybės sekretorius Mike`as Pompeo ir gynybos sekretorius Markas Esperis susitiko su Afganistano prezidentu Ashrafu Ghaniu.

Apie tai pranešta praėjus dienai po JAV prezidento Donaldo Trumpo pareiškimo, kad „labai tikėtina“, jog pavyks susitarti su Talibanu ir JAV pajėgos bus patrauktos iš Afganistano.

Jei būtų pasiektas susitarimas dėl pajėgų patraukimo, tai D. Trumpui, žadančiam „pabaigti nesibaigiančius karus“, suteiktų didelį pranašumą 2020 m. JAV prezidento rinkimuose.

Anonimu norėjęs likti aukšto rango pareigūnas teigė, kad smurto mažinimo susitarimas galios visoje valstybėje – bus taikomas ir afganų pajėgoms, nors Afganistano vyriausybė ir nedalyvavo JAV ir Talibano derybose Katare.

„Smurto mažinimo susitarimas yra labai konkretus. Jis veikia visos šalies mastu, įtraukiant ir afganus“, – sakė pareigūnas ir pabrėžė, kad susitarimo principai bus taikomi viskam: pakelės sprogmenims, savižudžiams sprogdintojams, raketų atakoms, viskas esą išvardyta susitarime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi