Pasaulyje

2015.09.18 19:38

„Islamo valstybė“ ragina pabėgėlius likti jų kontroliuojamose valdose

ELTA 2015.09.18 19:38

Radikalus judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) išleido seriją vaizdo įrašų, kuriuose ragina musulmonus atvykti į vadinamąjį grupuotės kalifatą, o ne emigruoti į Europos šalis, skelbia BBC.

Šiomis dienomis vaizdo įrašai pasirodė su „Islamo valstybe“ susijusiose „Twitter“ paskyrose. Įrašuose aiškinama, kad išvykimas iš vadinamosios musulmoniškos teritorijos yra mirtina nuodėmė, o potencialių migrantų Europoje laukia pažeminimas, skurdas, diskriminacija ir amoralaus gyvenimo būdo rizika.

Tai jau ne pirmas ekstremistinės grupuotės pasisakymas apie pabėgėlių krizę, tačiau tai aiškiai rodo, kad „Islamo valstybė“ yra sunerimusi dėl žmonių, sprunkančių kuo toliau nuo jų vadovavimo, skaičiaus.

Propagandiniuose filmukuose teigiama, esą gyvenimas „Islamo valstybės“ kontroliuojamose teritorijose yra ramus, tačiau nutylima apie kasdienes kovas, oro antskrydžius ir netoleruojamus nuomonių skirtumus. Vaizdo įrašuose „Islamo valstybė“ pabrėžia šiltą atvykėlių priėmimą.

Akivaizdu, kad kovotojams desperatiškai reikia išlaikyti gyvybingą populiaciją, siekiant valdyti vadinamąjį islamo „kalifatą“ Sirijoje ir Irake.