Pasaulyje

2015.09.18 18:34

Rusijos kariai skundžiasi dėl galimo dislokavimo Sirijoje

ELTA2015.09.18 18:34

Rusijos prezidentinė Žmogaus teisių taryba pranešė, kad su ja susisiekė Rusijos kariai, bijantys būti išsiųsti į Siriją. Kaip rašo BBC, taryba siekia Rusijos kariuomenės paaiškinimo.

Šios institucijos narys Sergejus Krivenka teigia gavęs nerimą keliančių žinučių iš Rusijos kariškių ir jų giminių. Jis nurodė, kad bet koks slaptas karių dislokavimas į Siriją būtų neteisėtas. Pasak S. Krivenkos, šalies vadovas Vladimiras Putinas turi teisę siųsti karius į Siriją, tačiau, visų pirma, jis turi pasirašyti dekretą, kuris turi būti paviešintas.

Savo ruožtu Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas teigia nieko nežinąs apie tokius šalies kariškių nusiskundimus.

Penktadienį Rusijos dienraštis „Gazeta.ru“ pranešė, kad iš Novorosijsko karinio uosto vyksta slaptas Rusijos karių ir karinės technikos perkėlimas į Siriją. Karinės transporto priemonės buvo be skiriamųjų ženklų.

Kariai, su kuriais kalbėjo leidinys, pasakojo sužinoję apie misiją Sirijoje tik atvykę į uostą. Pareigūnai jiems tenurodė, kad kariškiai dislokuojami į karštąjį tašką.

Kai kurie kariškiai manė, kad bus siunčiami į Donbasą Rytų Ukrainoje, kur prorusiški separatistai kovoja su Kijevo karinėmis pajėgomis.

Be kita ko, Federalinės saugumo tarnybos (FST) generolas Sergejus Smirnovas pranešė, kad beveik 2 400 rusų papildė „Islamo valstybės“ kovotojų gretas, tiesa, nenurodęs, kurioje šalyje tiksliai kovoja šalies piliečiai. Radikalus judėjimas „Islamo valstybė“ kontroliuoja dideles teritorijas Sirijoje ir Irake bei dalį Libijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.