Pasaulyje

2020.02.14 10:11

Koronavirusu Kinijoje užsikrėtę tūkstančiai medikų, kurie gydo kitus pacientus

BNS, LRT.lt2020.02.14 10:11

Kinijoje nuo naujojo koronaviruso mirė šeši sveikatos apsaugos darbuotojai, o dar daugiau kaip 1,7 tūkst. yra juo užsikrėtę penktadienį paskelbė medicinos pareigūnai.

Oficialiais penktadienio duomenimis, koronavirusu yra užsikrėtę virš 64 tūkst. žmonių, jis nusinešė jau 1383 gyvybes.

Žinia apie užsikrėtusius medicinos personalo narius pabrėžė sveikatos apsaugos darbuotojams kylantį pavojų, Kinijai kovojant su epidemija, kuri pareikalavo beveik 1,4 tūkst. žmonių gyvybių, tarnyboms susiduriant su apsauginių kaukių ir kostiumų stygiumi.

Uhane dirbanti slaugė Ning Zhu pasakoja CNN padėjusi užsikrėtusiesiems koronavirusu Uhane, kai sausio gale jai pačiai buvo nustatytas galimas užsikrėtimas, tada ji uždaryta į karantiną.

„Dabar tai tikra problema. Mūsų ligoninėje yra apie 100 darbuotojų, kurie užsidarę į karantiną namuose“, – moteris pasakojo telefonu CNN, pridėdama, jog dar 30-iai darbuotojų užsikrėtimas jau buvo patvirtintas.

Slaugės skaičiavimais, iš maždaug 500 ligoninės darbuotojų, užsikrėtę gali būti apie 130. Ji atsisakė atskleisti, apie kurią ligoninę kalba, rašo CNN.

Ši situacija nėra unikali, kitos ligoninės darbuotoja CNN taip pat nurodė, kad jos įstaigoje darbuotojai galimai serga koronavirusu.

Viena slaugė, užsidariusi į karantiną namuose dar sausį, kai jai buvo diagnozuotas koronavirusas, tik dabar buvo priimta gydytis į ligoninę, kurioje dirba.

„Pacientams skirtas aukštas praktiškai pripildytas mano kolegų ligoninės darbuotojų“, – rašė ši darbuotoja. Ji pasakoja, kad kai kolegos ateina atlikti jai tyrimų, ji sulaikanti kvapą, kad neapkrėstų kitų medikų.

Uhane veikia 398 ligoninės, kuriose dirba apie 6 tūkst. darbuotojų. 9 ligoninės yra skirtos gydyti užsikrėtimus koronavirusu, dar 61 priima karščiuojančius pacientus, kuriems įtariamas užsikrėtimas koronavirusu, rašo CNN.

Vien Zhongnano ligoninėje koronavirusu apsikrėtė 40 medicinos darbuotojų.

Nacionalinės sveikatos apsaugos komisijos viceministras Zeng Yixinas sakė, kad iki antradienio viruso COVID-19 infekcija buvo patvirtinta 1 716 sveikatos apsaugos darbuotojų.

Dauguma (1 102) jų užsikrėtė Uhane – centrinės Hubėjaus provincijos mieste, tapusiame šios krizės pirminiu židiniu. Dar 400 užsikrėtė kitose Hubėjaus provincijose vietose.

Daugėjant užsikrėtimų, Kinijos prezidentas Xi Jinpingas pirmą kartą apsilankė ligoninėje Pekine. Įrašą apie tai paskelbė Kinijos valstybinė televizija CCTV, rašo CNN.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt