Pasaulyje

2020.02.14 06:49

Izraelio aviacija smogė taikiniams Damasko apylinkėse

BNS 2020.02.14 06:49

Izraelio kariniai lėktuvai vėlai ketvirtadienį smogė raketomis taikiniams aplink Sirijos sostinę, pranešė izraeliečių dienraštis „The Jerusalem Post“.

Tuo metu Sirijos valstybinė žiniasklaida pranešė, kad buvo aktyvuotos šalies oro erdvės gynybos pajėgos ir kad kelios raketos buvo numuštos, bet nepaminėjo, kas surengė atakas.

Izraelio žiniasklaida citavo šaltinius, sakiusius, kad operacijoje dalyvavę orlaiviai nebuvo įskridę į Sirijos oro erdvę.

Manoma, kad smūgių taikiniais tapo ginkluotės sandėliai.

„Mūsų oro erdvės gynyba numušė kelis priešo taikinius padangėje virš Damasko“, – sakoma Sirijos valstybinės naujienų agentūros SANA pranešime.

Ten pat nurodoma, kad „raketos buvo paleistos virš okupuotų Golano Aukštumų“.

SANA citavo vieną kariuomenės šaltinį, sakiusį, kad ataka įvyko 23 val. 45 min. vietos (ir Lietuvos) laiku. Tuo metu vienas naujienų agentūros AFP korespondentas girdėjo garsių sprogimų.

Nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) dėl atakos kaltino Izraelį, bet žydų valstybė atsakomybės už antskrydžius oficialiai neprisiėmė.

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi SOHR nurodė, kad buvo smogta Irano remiamoms sukarintoms grupėms Damasko apylinkėse. Jos pranešime sakoma, kad dalis raketų pataikė į numatytus taikinius, tarp kurių buvo vienas ginklų sandėlys netoli oro uosto.

Izraelis yra ne kartą bombardavęs su Iranu susijusias ginkluotas grupes Sirijoje ir aiškino siekiantis nutraukti Teherano karinį dalyvavimą kaimyninėje šalyje.

Anksčiau šį mėnesį per Izraelio aviacijos smūgius Sirijoje žuvo 23 sirų ir užsieniečiai kovotojai.

Kaip skelbė SOHR, tarp žuvusiųjų per vasario 6-ąją surengtus antskrydžius buvo trys iraniečiai ir septyni Teherano remiami užsieniečiai kovotojai.