Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.13 15:35

Latvijos parlamentas nusprendė paleisti Rygos miesto tarybą

atnaujinta 17.47

Latvijos Saeima ketvirtadienį nusprendė paleisti Rygos miesto tarybą dėl neveiksmingo jos darbo. Parlamentas tokį sprendimą priėmė 62 balsais prieš 22.

Dabartinė dūma kol kas tęs savo darbą, nes parlamento sprendimas įsigalios kitą dieną po to, kai jį ne vėliau kaip po 10 dienų patvirtins prezidentas Egilas Levitas.

Aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministerija anksčiau inicijavo Rygos miesto tarybos paleidimą dėl savivaldybės nesugebėjimo užtikrinti šiukšlių išvežimo paslaugų. Trečiadienį Saeimos Biudžeto ir finansų komisija pritarė atitinkamam įstatymo projektui ir papildė jį nauju paleidimo pagrindu.

Aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministras Juris Pūce laiške komisijai nurodė, kad nesusidarius kvorumo sostinės dūmoje neįvyko trys posėdžiai iš eilės. Be to, pareiškė ministerija, dūma laiku nepatvirtino šių metų biudžeto taisyklių, galinčių turėti reikšmingos įtakos plėtros projektų ir kitų iniciatyvų įgyvendinimui sostinėje.

„Švelniai tariant, Rygoje ne viskas tvarkoje“, – Saeimoje kalbėjo ministras.

„Buvęs Rygos meras, patekęs į Briuselį, nemato savo kaltės dėl to, kas vyksta Rygos dūmoje. Rygoje (buvęs meras Nilas) Ušakovas (iš partijos „Santarvė“) susikūrė sau karalystę su vasalais.

Tai galima buvo pastebėti jau seniai, tačiau visas vaizdas atsivėrė tada, kai meras buvo priverstas bėgti“, – sakė ministras. Jis pridūrė, jog N. Ušakovas pasirūpino, kad jam artimi asmenys gautų įvairius postus savivaldybėje.

J. Pūce pabrėžė, jog pažeidimų Rygos dūmos darbe būta per visą jo darbo laikotarpį, ir krizė savivaldybėje neprasidėjo per vieną dieną. Įvertinus savivaldos darbą buvo padaryta išvada, kad dūmą reikia paleisti, nes kitomis priemonėmis neįmanoma pasiekti, kad ji vykdytų savo funkcijas.

Paleidus dūmą, sostinės valdymą perims laikinoji administracija, vykdysianti savivaldybės funkcijas iki naujai išrinktos tarybos pirmojo posėdžio.

Laikinosios administracijos vadovu taps Aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministerijos valstybės sekretorius Edvinas Balševicas. Jo pavaduotojas bus Finansų ministerijos Teisės departamento direktorius Artis Lapinis. Dar vienu administracijos nariu paskirtas Teisingumo ministerijos Teisės departamento direktoriaus pavaduotojas Aleksejus Remesovas.

J. Pūce žurnalistams sakė, kad pirmalaikių rinkimų į sostinės dūmą data priklausys nuo to, kada įstatymą pasirašys prezidentas. Anksčiausiai toks balsavimas gali būti surengtas balandžio 25 dieną.

Pranešama, kad parlamentinė opozicija nesikreips į prezidentą E. Levitą dėl miesto tarybos paleidimo, kad šis užkirstų kelią pirmalaikiams rinkimams. Jei opozicija būtų pateikusi valstybės vadovui tokį prašymą, rinkimai į Rygos dūmą būtų buvę atidėti mažiausiai dviem mėnesiams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi