Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.13 14:54

Nazarbajevo anūkas prašo prieglobsčio Britanijoje, siūlo atskleisti korupciją su Maskva

atnaujinta 19.09

Ilgamečio dabar jau buvusio Kazachstano prezidento Nursultano Nazarbajevo anūkas ketvirtadienį paskelbė, kad prašo politinio prieglobsčio Didžiojoje Britanijoje, nes patiria savo šeimos spaudimą, skelbia „Reuters“.

Aisultanas Nazarbajevas feisbuke parašė, kad jau yra Didžiojoje Britanijoje ir jo santykiai su seneliu N. Nazarbajevu bei motina Dariga Nazarbajeva, kuri yra Kazachstano parlamento aukštųjų rūmų pirmininkė, pakriko.

Anot „Deutsche Welle“ A. Nazarbajevas siūlo atskleisti korupcinius ryšius tarp aukšto rango Kazachstano ir Rusijos pareigūnų bei apie „milijardus iš Kazachstano žmonių pagrobtų JAV dolerių“. Esą tai susiję su įvykiu, kai Rusijos „Gazprom“ nusipirko Kazachstano dujų įmones.

Iš dujų telkinių gaunamas lėšas esą nusavina aukšti Kazachstano pareigūnai – Timūras Kulibajevas ir Kairatas Boranbajevas.

D. Nazarbajeva atsisakė komentuoti situaciją. „Reuters“ nepavyko susisiekti su pačiu Aisultanu.

2019 m. kovą ilgametis Kazachstano prezidentas N. Nazarbajevas netikėtai pranešė atsistatydinantis, tačiau jis liko šalies Saugumo tarybos vadovu ir tebėra laikomas faktiniu šalies vadovu.

N. Nazarbajevo anūko Aisultano „demaskuojami“ įrašai feisbuke atsirado dėl žmonių, kurie naudojasi jo priklausomybe nuo narkotikų, įtakos, ketvirtadienį pareiškė Kazachstano informacijos ir visuomenės plėtros ministras Daurenas Abajevas, praneša „Interfax“.

Televizijos kanalo „Khabar“ laidoje „Atviras dialogas“ jis sakė, jog neetiška cituoti žmogų, kai šis gydosi nuo narkotinės priklausomybės.

„Galiu tvirtai pareikšti, kad įrašai, apie kuriuos jūs kalbate, buvo parašyti dėl tam tikrų žmonių manipuliacijų. Liūdna, bet atsirado asmenų, kurie naudojasi Aisultano vardu ir jo būsena“, – teigė D. Abajevas.

Anot jo, Aisultanas „ilgą laiką buvo veikiamas psichoaktyvių medžiagų“. Ministras paragino nerinkti reitingo taškų jaunuolio sveikatos sąskaita.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi