Pasaulyje

2020.02.13 13:56

Sulaikytas vokietis, galimai už milijonus eurų pardavęs karinės įrangos Rusijai

ELTA 2020.02.13 13:56

Vokietijos prokurorai paskelbė sulaikę verslininką, įtariamą eksportavus milijonų eurų vertės įrangos į Rusiją, kur šie įrenginiai gali būti panaudoti kariniams tikslams, ir tuo pažeidus ES sankcijas.

Pareigūnai antradienį sulaikė įtariamąjį Vokietijos pilietį Alexanderį S. Bavarijos mieste Augsburge, ketvirtadienį paskelbė Prokuratūra.

Jis kaltinamas pažeidęs užsienio prekybos įstatymą, nes pasirašė komercines sutartis „su užsienio valstybės slaptąja tarnyba“.

Anksčiau policijos pareigūnai atliko kratas įtariamojo bute Augsburge, taip pat jo įmonės būstinėse Bavarijoje, Saksonijoje ir Berlyne.

Kaip įmonės vadovas, Alexanderis S. yra įtariamas pardavęs įrengimus „karinio pobūdžio pirkėjams“ Rusijoje.

Prokurorų teigimu, įtariamasis apėjo draudimus suklastojęs informaciją apie įrenginių pirkėjus. Jis taip pat neteisėtai gavo reikalingus eksporto leidimus, institucijoms pateikdamas neteisingą informaciją apie tai, kaip bus panaudotos parduodamos prekės.

Iš viso 2016–2018 m. įtariamasis pardavė įrenginių 7 kartus, jų bendra vertė siekia 8 mln. eurų.

ES įvedė sankcijas Rusijai 2014 m., po to, kai ši okupavo Krymo pusiasalį. Pagal sankcijas, draudžiama į Rusiją eksportuoti „dvigubos paskirties prekes ir technologijas“, kurios gali būti panaudotos tiek civilinėms, tiek ir karinėms reikmėms.