Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.13 13:17

Prancūzija neuždraus naudoti „Huawei“ įrangos 5G tinkluose

ELTA 2020.02.13 13:17

Prancūzija leis Kinijos telekomunikacijų bendrovei „Huawei“ tiekti įrangą šalies naujos kartos mobiliojo ryšio 5G tinklams, tačiau „Huawei“ vaidmuo 5G tinklų diegime gali būti ribojamas, o Paryžius esą teiks pirmenybę Europos tiekėjams, pareiškė šalies finansų ministras Bruno Le Maire`as.

„Nėra diskriminacijos „Huawei“ atžvilgiu. Ne, „Huawei“ nebus uždrausta prieiti prie 5G Prancūzijoje“, – televizijai BFM sakė Prancūzijos finansų ministras B. Le Maire`as.

Tačiau, pridūrė jis, „Prancūzijos valstybė imsis atsargumo priemonių, kad apsaugotų savo interesus“, ypač – branduoliniuose ir kariniuose objektuose. Taip pat esą „suprantama, kad mes galime teikti pirmenybę Europos tiekėjams“, tokiems kaip „Nokia“ ar „Ericsson“, teigė B. Le Maire`as.

Europoje pastaruoju metu vyksta aršios diskusijos dėl to, ar įsileisti „Huawei“ įrangą į šalių 5G tinklus. „Huawei“ kritikai, tarp jų ir JAV, teigia, kad bendrovė yra pernelyg artima Kinijos valdžiai, o jos įranga gali būti pasinaudota šnipinėjimo tikslais. „Huawei“ tokius kaltinimus neigia.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas jau anksčiau nurodė JAV bendrovėms nutraukti verslo ryšius su „Huawei“ ir ragino sąjungininkus daryti taip pat.

„Visi gali dalyvauti konkurse dėl 5G diegimo Prancūzijos teritorijoje, tačiau įvesime tam tikrus apribojimus, kad apsaugotume savo suverenitetą“, – sakė B. Le Maire`as.

Paklaustas, ar Prancūzija teiks pirmenybę Europos 5G įrangos tiekėjams „Nokia“ ir „Ericsson“, ministras patvirtino: „Turime du tiekėjus Europoje, kurie tiekia kokybišką 5G įrangą. Normalu, kad pirma žiūrime, ar jie gali pasiūlyti sprendimus. Manau, mūsų Kinijos partneriai tai supranta.“

Vis dėlto, tikino B. Le Maire`as, „Huawei“ nebus diskriminuojama.

„Huawei“ nebus diskriminuojama. Jei „Huawei“ turės geresnį pasiūlymą technine ar kainos prasme, bendrovė turės prieigą prie 5G Prancūzijoje. Bet, jei netoliese bus strateginių objektų – karinių ar branduolinių, turėsime įvesti tam tikrus apribojimus, kad apsaugotume savo suverenitetą“, – aiškino B. Le Maire`as.

Trečiadienį laikraštis „The Wall Street Journal“ paskelbė, esą D. Trumpo administracija mano, kad „Huawei“ gali slapčia pasiekti mobiliuosius tinklus visame pasaulyje per kanalus, kuriomis įprastai naudojasi teisėsauga.

Laikraščio cituojami JAV pareigūnai esą tvirtina, kad „Huawei“ turi šiuos pajėgumus jau daugiau nei dešimtmetį.

„Huawei“ savo ruožtu neigia leidinio paskelbtą informaciją, teigdama, kad „niekada slapčia nepriėjo ir neprieis prie telekomunikacijų tinklų, taip pat neturi galimybės tai padaryti“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi