Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.13 13:04

Britanijos premjeras Johnsonas pertvarko Vyriausybę, traukiasi Iždo kancleris

atnaujinta 15.00
ELTA, BNS 2020.02.13 13:04

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas ketvirtadienį pradėjo ministrų kabineto pertvarkymą, pirmiausiai atleisdamas Šiaurės Airijos reikalų sekretorių Julianą Smithą.

Kelios moterys taip pat neteko savo pareigų. Andrea Leadson neteko verslo sekretorės posto, Theresa Villiers atleista iš aplinkos sekretorės pareigų, Nusrat Ghani atleista iš transporto ministrės pareigų, o Esther Mcvey – būsto ministrės posto.

Vis dėlto manoma, kad pagrindiniai kabineto nariai – užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas, vidaus reikalų sekretorė Priti Patel.

Iždo kancleris traukiasi

Jungtinės Karalystės iždo kancleris Sajidas Javidas ketvirtadienį paskelbė apie savo atsistatydinimą.

Iždo kancleris pasitraukė praėjus dviem savaitėms po „Brexito“ ir likus mėnesiui iki vyriausybės metinio biudžeto pristatymo.

JK naujienų agentūra „Press Association“ citavo S. Javidui artimą neįvardytą šaltinį, sakiusį, kad B. Johnsonas norėjo, jog iždo kancleris atleistų savo patarėjų komandą, bet jis esą atsisakė.

„Jis atsisakė iždo kanclerio darbo“, – teigė tas šaltinis.

„Premjeras sakė, kad jis turi atleisti visus savo specialiuosius patarėjus ir pakeisti juos specialiaisiais patarėjais iš [Dauningo gatvės] 10-ojo numerio, kad tai būtų viena komanda, – kalbėjo šaltinis. – Kancleris pareiškė, kad joks save gerbiantis ministras nepriimtų tokių sąlygų.“

JK premjeras B. Johnsonas naujuoju šalies iždo kancleriu paskyrė Rishi Sunaką, buvusiam kancleriui Sajidui Javidui sensacingai atsistatydinus.

39-erių R. Sunakas anksčiau ėjo iždo vyriausiojo sekretoriaus pareigas, iš esmės jis buvo S. Javido dešinioji ranka.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi