Pasaulyje

2020.02.13 08:42

Rusijoje aiškinamasi dėl numanomo vakarėlio kalėjime dalyvaujant Nemcovo žudikui

BNS2020.02.13 08:42

Rusijos federalinė kalėjimų tarnyba FSIN pradėjo tyrimą dėl internete paskelbtų nuotraukų, kuriose esą matyti vienoje Sibiro pataisos kolonijoje surengtas kalinių pasilinksminimas ir jame dalyvaujantis už iškilaus opozicijos politiko Boriso Nemcovo nužudymą nuteistas Zauras Dadajevas.

„Atliekant tarnybinį patikrinimą, be kita ko, bus išsiaiškinta, kokiomis aplinkybėmis buvo padarytos nuotraukos, kokiu būdu jos pateko į internetą“, – ketvirtadienį naujienų agentūrai „Interfax“ sakė FSIN padalinys Irkutsko srityje.

Aktyvistų grupė „Scanner project“, paskelbusi šias nuotraukas, nurodė jas radusi jas Rusijoje populiaraus socialinio tinklo „VKontakte“ paskyros „Islam Iron“ ir pridūrė, kad jos ten buvo įkeltos 2018 metų liepą.

Vienas aršiausių Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikų B. Nemcovas 2015 metų vasario 27 dieną buvo nušautas ant Maskvos upės tilto netoli Kremliaus.

Buvęs saugumo pareigūnas iš Čečėnijos Z. Dadajevas 2017 metų liepą buvo nuteistas kalėti 20 metų kaip B. Nemcovo nužudymo vykdytojas. Jis buvo pasiųstas atlikti bausmę į Irkutsko srityje veikiančią griežto režimo koloniją buvusiems teisėsaugos tarnybų darbuotojams.

Tačiau B. Nemcovo šeima ir bendražygiai mano, kad tikrieji nužudymo organizatoriai iki šiol yra nenubausti. Daugelis pirštu rodo į Maskvos remiamą Čečėnijos vadovą Ramzaną Kadyrovą ir patį Kremlių.

2018 metų rugsėjį Z. Dadajevas dėl „piktybinio tvarkos pažeidimo“ buvo vieniems metams perkeltas į kitą pataisos koloniją Irkutsko srities Angarsko mieste, kur buvo laikomas vienutėje.

Pernai gruodį teismas nutarė, kad Z. Dadajevas turi būti trejiems metams perkeltas iš pataisos kolonijos į kalėjimą, o likusį bausmės laiką atlikti griežto režimo kolonijoje. Šis sprendimas buvo apskųstas, todėl dar nėra įsigaliojęs.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt