Pasaulyje

2020.02.12 21:00

PSO sako, kad dar per anksti spėlioti, kada baigsis naujojo koronaviruso protrūkis

pirmasis atvejis užfiksuotas Londone; atnaujinta 22.34
LRT.lt, BNS2020.02.12 21:00

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį perspėjo, kad „dar gerokai per anksti“ pasakyti, ar naujasis koronavirusas COVID-19 jau pasiekė savo piką ir kada gali baigtis jo protrūkis, o Didžiojoje Britanijoje patvirtintas jau devintasis koronaviruso atvejis.

„Manau, dabar dar gerokai per anksti bandyti spėlioti šios epidemijos pradžią, vidurį ar pabaigą“, – žurnalistams sakė PSO Sveikatos krizių programos vadovas Michaelas Ryanas.

Tuo metu Didžiosios Britanijos žiniasklaida skelbia apie devintąjį užfiksuotą koronaviruso atvejį. Jis užfiksuotas sostinėje Londone. Tai pirmasis toks atvejis.

Dar 83 žmonės stebimi „Arrowe Park“ ligoninėje, kur aiškinamasi ar nė iš jų nėra užsikrėtęs koronavirusu. Visi šie žmonės parskrido iš Kinijos į Jungtinę Karalystę sausio 31 dieną.

Valdžios atstovas sako, kad tyrimų rezultatai turėtų pasirodyti ketvirtadienį.

Koronaviruso aukų skaičius pasaulyje išaugo iki 1115

Koronaviruso aukų skaičius pasaulyje pasiekė 1115, trečiadienį konferencijoje pranešė PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

T. A. Ghebreyesusas taip pat nurodė, kad patvirtintų susirgimų skaičius Kinijoje „visą savaitę stabiliai krenta, tačiau turi būti vertinamas su ypatingu atsargumu“, rašoma CNN.

Koronavirusas gali įsitvirtinti JAV, teigia JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras

JAV ligų kontrolės ir prevencijos centras ėmėsi apsauginių veiksmų nuo koronaviruso plitimo JAV ir ruošiasi protrūkiui, teigė JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro Nacionalinio imunizacijos ir kvėpavimo ligų centro vadovė dr. Nancy Messonnier, rašoma CNN.

„Liga labiausiai paplitus Kinijoje, tačiau mes galime ir turime būti pasiruošę šio naujo viruso įsitvirtinimui JAV. Iki šiol naudotų priemonių tikslas yra sulėtinti viruso atsiradimą ir įtaką JAV, tačiau kažkuriuo metu tikėtinas ligos paplitimas JAV ar kitose šalyse“, – teigė N. Messonnier.

„Tai pareikalaus visų valdžios lygių, viešosios sveikatos sistemos ir mūsų bendruomenių pastangų, kadangi šiuos iššūkius priimsime kartu“, – teigė N. Messonnier.

„Vienas svarbus aspektas yra užtikrinti pakankamas atsargas ir tinkamus nurodymus ligos plitimo užkirtimui, ypač tarp sveikatos apsaugos darbuotojų, besirūpinančių pacientais“, – nurodė N. Messonnier.

Šiuo metu patvirtinta 13 koronaviruso susirgimo atvejų JAV, nurodo CNN.

PSO vadovas – nuoširdus ačiū Kombodžai priėmus „Westerdam“ kruizinį laivą

T. A. Ghebreyesusas padėkojo Kambodžai, kuri leido „Westerdam“ kruiziniam laivui prisišvartuoti šalyje, rašo CNN.

„Tai yra tarptautinio solidarumo pavyzdys, kurio mes nuolat prašome“, – teigė PSO vadovas.

Jis pabrėžė, kad tai yra metas solidarizuotis, o ne stigmatizuoti ir nurodė, kad PSO siunčia medicininius rinkinius padėti labiausiai nuketėjusioms vietovėms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.