Pasaulyje

2020.02.12 17:58

Europos Komisija ir toliau mano, kad taiką Ukrainoje galima pasiekti tik Minsko susitarimais

BNS2020.02.12 17:58

Europos Komisija ir toliau palaikys Ukrainą ir nemato alternatyvos Minsko susitarimams, trečiadienį pareiškė Europos Sąjungos kaimynystės ir plėtros komisaras Oliveris Varhelyi. 

„Manau, kad turime dvi svarbias žinutes. Pirma: ši Europos Komisija, kaip geopolitinė Europos Komisija, ir toliau stovės Ukrainos pusėje. Mes toliau palaikysime Ukrainą, jos teritorinį vientisumą, jos suverenitetą, ir nėra jokio kompromiso dėl Minsko [susitarimų] proceso įgyvendinimo... Antra svarbi naujos Europos Komisijos žinutė yra ta, kad mums ekonominis bendradarbiavimas ir ekonominis Ukrainos vystymasis yra svarbus prioritetas“, – sakė jis interviu naujienų agentūrai „Interfax“.

Jis pasveikino Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio indėlį, siekiant išjudinti Minsko procesą.

„Manau, kad jis žengė labai drąsų žingsnį ir už tai nusipelnė pagyrimo. Todėl, kad, mano nuomone, jo daromas šioje srityje yra labai svarbus“, – pridūrė O. Varhelyi.

Kalbėdamas apie sankcijas Rusijai pareigūnas nurodė, kad Europos Sąjunga nekeis savo pozicijos tol, kol nebus pažangos Minsko susitarimų įgyvendinime.

„Labai svarbu išsaugoti poziciją, kurios mes laikomės – jeigu nėra pažangos Minsko procese, mūsų sankcijų politika negali keistis. Tai yra principinė pozicija, ją palaiko ES narės. Ir žinoma, tai yra tema, kurią mes nuolat stebime... Bet kol nebus pažangos, mes nieko nekeisime“, – kalbėjo komisaras.

Pasak jo, „laikinai okupuotų Ukrainos teritorijų“ buvimas nėra kliūtis tęsti ir stiprinti ES ir Kijevo santykius.

„Okupuotos teritorijos pačios savaime nėra kliūtis tolesniems ES ir Ukrainos santykiams ir jų stiprinimui. Todėl čia ir esu. Žinoma, mes ir toliau atkakliai tvirtinsime, kad būtina sugrąžinti Ukrainai okupuotų teritorijų kontrolę. Mes norime, kad Rusija sugrąžintų Ukrainai šias teritorijas“, – nurodė O. Varhelyi.