Pasaulyje

2020.02.12 16:49

Koronaviruso priremta Kinijos valdžia demonstruoja, kad miestų gatves dezinfekuoja chemikalais

LRT.lt 2020.02.12 16:49

Kinijos komunistų partijos „Liaudies dienraštis“ paviešino vaizdo įrašus, kuriuose esą užfiksuotos naktį Uhano gatvėmis riedančios mašinos su cisternomis, iš kurių purškiamas dezinfekcinis skystis, o einantys kostiumus dėvintys žmonės purškia chemikalus į orą. Šis viruso protrūkis tampa rimtu iššūkiu šalies valdžiai, o visuomenės nepasitenkinimas didėja.

Oficialiais trečiadienio duomenimis, užsikrėtusiųjų koronavirus skaičius pasaulyje viršija 45 tūkst., nuo jo mirė 1116 žmonių.

Šie vaizdo įrašai buvo įkelti į įvairius socialinius tinklus. Tviteryje dienraštis rašo, kad „Uhane pradėta pilna dezinfekcija, siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą“.

Skirtinguose įrašuose užfiskuota, kaip naktį gatvėmis riedančios mašinos su cisternomis į orą kažką purškia, esą tai dezinfekcinis skystis. Kitame įraše matomi apsauginius kostiumus dėvintys žmonės, purškiantys esą dezinfekcinį skystį gatvėse.

Tokiu būdu norima sudaryti vaizdą, kad Kinijos valdžia pradėjo plačią ir brangią kampaniją, skirtą kovoti su koronaviruso plitimu.

Taps išbandymu partijai?

COVID-19 pavadinimą gavęs virusas gali tapti rimčiausiu išbandymu Kinijos vienvaldei komunistų partijai nuo pat šio amžiaus pradžioje siautusios SARS epidemijos.

Kovą turėtų vykti tradicinis komunistų partijos suvažiavimas Pekine ir Kinijos valdžia turi nuspręsti, ar pripažinti, kad nėra pajėgi visiškai kontroliuoti viruso ir atšaukti šį renginį, jį nukeliant vėlesniam laikui, ar sukviesti 3 tūkst. partijos narių ir susidurti su visuomenės pasitiktinimu, rašo AP.

Kinijos gyventojai kritikuoja šalies valdžios veiksmus slepiant viruso protrūkį ir cenzūrą, kai buvo stengiamasi nutildyti apie virusą pranešinėjusius internautus.

Anksčiau Kinijoje kilo pasipiktinimas, kai ligoninėje mirė gydytojas, bandęs dar gruodį perspėti savo draugus dėl pirmųjų koronaviruso atvejų. Tada jis buvo persekiotas Kinijos policijos.

Oficialią valdžios veiksmų versiją kvestionavęs pilietis-žurnalistas Uhane taip pat buvo dingęs, o vėliau policija pranešė, kad jis uždarytas į karantiną.