Pasaulyje

2020.02.12 14:39

Ukraina nekeičia pozicijos Rusijos atžvilgiu, bet derybose kompromisų gali būti

ELTA2020.02.12 14:39

Naujasis Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio administracijos vadovas Andrijus Jermakas teigė, kad Kijevas nekeičia savo pozicijos Rusijos ir karo Rytų Ukrainoje atžvilgiu, tačiau pareiškė, jog derybose su Maskva gali būti kompromisų, praneša „Reuters“.

A. Jermakas kalbėjo praėjus dienai po to, kai jį į administracijos vadovo pareigas paskyrė V. Zelenskis. Tuo pat metu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskyrė Dmitrijų Kozaką patikėtiniu ryšiams su Ukraina.

A. Jermako paskyrimas sukėlė opozicijos kritiką Ukrainoje. Kritikai teigia, kad A. Jermakas gali būti nepakankamai griežtas derybose su Rusija. Vis dėlto, V. Zelenskis skubiai paneigė tokią informaciją ir patikino, kad po A. Jermako paskyrimo Ukrainos politika Rusijos atžvilgiu nesikeis.

Santykiai tarp Ukrainos ir Rusija žlugo, kai 2014 m. Rusija aneksavo Krymo pusiasalį ir pradėjo karą Rytų Ukrainoje, per kurį žuvo daugiau nei 13 tūkst. žmonių.

Savo kalboje A. Jermakas kartojo V. Zelenskio anksčiau išsakytą poziciją, esą karo užbaigimas yra Ukrainos prioritetas, tačiau Donbase rinkimai vykti negali, kol Kijevas nekontroliuoja sienos su Rusija.

Vis dėlto, A. Jermakas užsiminė apie galimą vietą „kompromisams“ derybose su Rusija, tačiau neatskleidė, kokių kompromisų svarstoma siekti.

„Tikrai gali būti kompromisų derybose. Mes kalbėjome apie tai jau ne kartą, tad noriu dar kartą pasakyti, kad esu pasiruošęs kalbėti su visomis patriotiškomis, kompetentingomis ir protingomis jėgomis šioje šalyje“, – sakė A. Jermakas.

Ukrainos, Rusijos, Prancūzijos ir Vokietijos lyderiai gruodį Paryžiuje dalyvavo vadinamojo Normandijos formato viršūnių susitikime. A. Jermakas tikino, kad Ukraina yra pasirengusi įgyvendinti viršūnių susitikimo susitarimus.

Paklaustas apie naująjį Rusijos atstovą derybose D. Kozaką, A. Jermakas tvirtino: „Nekalbėjau su ponu D. Kozaku nuo jo paskyrimo ir mano paskyrimo. Nepaisant žmogaus, kuris atstovauja Rusijos Federacijai Minsko derybose ar Normandijos formate, prezidento V. Zelenskio paskelbti principai nesikeičia.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt