Pasaulyje

2020.02.12 06:52

Per parą – dar beveik 100-tas mirčių nuo koronaviruso

BNS 2020.02.12 06:52

Kinijoje naujojo koronaviruso epidemijos aukų trečiadienį padaugėjo iki 1 113, per parą mirus dar 97 pacientams, pranešė Nacionalinė sveikatos apsaugos komisija.

Antradienį buvo paskelbta apie 108 naujas aukas, tad trečiadienio statistika žymi tik antrąjį kartą per šį protrūkį, kai kitos dienos mirusiųjų skaičius buvo mažesnis negu ankstesnės.

Visoje Kinijoje žmonių, kuriems buvo patvirtinta koronaviruso infekcija, padaugėjo iki 44 600.

Trečiadienį naujai patvirtintų užsikrėtimo atvejų buvo apie 2 000, iš jų 1 638 – smarkiausiai nukentėjusioje Hubėjaus provincijoje, kur ši liga pirmiausiai pasirodė pernai gruodį.

Manoma, kad žmonės pirmąkart šiuo virusu užsikrėtė praeitais metais viename Hubėjaus sostinės Uhano turguje, kuriame prekiaujama laukiniais gyvūnais.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), sušaukusi konferenciją dėl šios ligos, suteikė virusui oficialų pavadinimą COVID-19. Organizacijos vadovas sakė, kad šalys turi galimybę sustabdyti koronaviruso plitimą visame pasaulyje.

PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adanomas Gebrajesusas) antradienį sakė, kad nors 99 proc. užsikrėtimo atvejų yra užfiksuoti Kinijoje, kur šis protrūkis išlieka „ekstremali padėtis“, ligos plitimas taip pat „kelia labai grėsmingą pavojų likusiam pasauliui“.

Jis ragino šalis dalytis duomenimis, kad būtų galima rasti priemonių kovai su naująja liga.