Pasaulyje

2020.02.11 21:35

Šiaurės Makedonija ratifikavo narystės NATO protokolą

ELTA2020.02.11 21:35

Šiaurės Makedonijos parlamentas antradienį ratifikavo įstojimo į NATO protokolą, įsigaliosiantį tada, kai narystę patvirtins ir paskutinė likusi Aljanso narė Ispanija.

Ispanijai ratifikavus dokumentą, Šiaurės Makedonija prisijungs prie NATO ir taps 30-ąja Aljanso nare.

Šiaurės Makedonijos parlamentas vienbalsiai pritarė prisijungimui, už narystę balsavo visi 114 posėdyje dalyvavę parlamentarai. Po balsavimo prie parlamento pastato buvo iškelta NATO vėliava.

Prieš metus Šiaurės Makedonija sutiko pakeisti valstybės pavadinimą ir nutraukė beveik 30 metų trukusį ginčą su Graikija. Patikslinimas „Šiaurės“ buvo pridėtas tam, kad pavadinimas skirtųsi nuo Makedonija vadinamos istorinės provincijos.

Taip pat buvo tikimasi, kad susitarimu bus paklotas pamatas deryboms dėl Šiaurės Makedonijos narystės ES. Pernai jos buvo atidėtos du kartus, laukiant, kol bus peržiūrėtas stojimo procesas.

Dėl delsimo buvęs premjeras socialdemokratas Zoranas Zaevas sušaukė pirmalaikius rinkimus, kurie turėtų įvykti balandžio 12 d.

Opozicijos nacionalistai pasmerkė susitarimą su Graikija ir jį pavadino valstybės išdavyste. Tačiau opozicijos atstovai vis tiek nori, kad šalis taptų NATO ir ES nare.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.