Pasaulyje

2015.09.18 01:22

Kroatijoje – chaosas, skamba perspėjimai

BNS, DELFI.lt 2015.09.18 01:22

Europos Sąjungai (ES) mėginant susidoroti su didžiuliais migrantų srautais prie pietinių sienų, riaušių malšinimo policijos pajėgos Kroatijos pasienyje esančiame Tovarniko mieste mėgina suvaldyti minias Kroatijos sieną iš Serbijos pusės kirsti mėginančių migrantų, skelbia BBC.

Pranešama, kad po to, kai Vengrija rugsėjo 15 d. uždarė savo pasienį Kroatijos, sieną iš Serbijos pusės jau kirto per 6 tūkst. asmenų.

Kroatija taip pat įspėja dėl ribotų migrantų priėmimo galimybių. Šimtai migrantų mėgina prasiveržti pro policijos pajėgas rytinėje Kroatijos dalyje esančiame Tovarniko mieste. „Associated Press“ fotografas tikina matęs ant žemės susmukusį vyrą ir keliolika per grumtynes sužeistų asmenų.

Kroatijos premjeras: šalies pajėgumai priimti plūstančius pabėgėlius yra riboti 

Kroatijos vyriausybės vadovas Zoranas Milanovičius ketvirtadienį įspėjo, kad jo šalis turi ribotus pajėgumus priimti ir registruoti tūkstančius migrantų, plūstančių iš Vengrijos, kuri uždarė savo sienas.

„(Migrantų klausimu) būsime labai konstruktyvūs ir bendradarbiaujantys, tačiau pabrėžiame, kad mūsų pajėgumai turi ribas“, – sakė Z. Milanovičius per vyriausybės posėdį.

Vidaus reikalų ministerija informavo, kad per praėjusią parą iš Serbijos į šalį atvyko 5 650 migrantų, ieškančių naujų maršrutų, kaip pakliūti į Šiaurės Europą.