Pasaulyje

2020.02.11 17:06

Britanijos žiniasklaida: kalėjime du kaliniai įtariami užsikrėtę koronavirusu, vienas jų perkeltas iš Tailando

PSO virusą oficialiai pavadino COVID-19; atnaujinta 21.31
LRT.lt, ELTA2020.02.11 17:06

Viename Jungtinės Karalystės kalėjime Oksfordo grafystėje 2 kaliniai yra įtariami užsikrėtę koronavirusu. Atlikus patikrinimus paaiškėjo, kad vienas kalinys buvo perkelti iš Tailando kalėjimo.

Abu kaliniai yra vyrai, atliekantys bausmę Bullingdono kalėjime. Dabar jie abu yra izoliuoti savo atskirose celėse. Ribojimas patekimas į kalėjimo dalį, kurioje yra šių vyrų kameros, rašo „Sky News“.

Kol kas kalėjimas, kuriame bausmę atlieka 1114 kalinių, veikia įprasta tvarka, o su situacija susitvarkyti padeda atvykę sveikatos pareigūnai.

Suteikė pavadinimą

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė, kad gruodžio 31 d. Kinijoje identifikuoto mirtino koronaviruso naujas oficialus pavadinimas bus „Covid-19“.

„Dabar turime pavadinimą šiai ligai, tai „Covid-19“, – žurnalistams Ženevoje pranešė PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesus, paaiškindamas, kad „co“ reiškia „corona“ (liet. korona), „vi“ – „virusas“, o „d“ – „disease“ (liet. liga).

PSO vadovo teigimu, virusas buvo pavadintas šitaip siekiant išvengti nuorodų į specifinę geografinę vietą, gyvūnų rūšį ar žmonių grupę ir išvengti stigmatizacijos, kaip tai nustatyta tarptautinėse rekomendacijose.

PSO anksčiau koronaviruso sukeltai ligai buvo suteikusi laikiną „2019-nCoV ūminė kvėpavimo takų liga“ pavadinimą, o Kinijos nacionalinė sveikatos komisiją šią savaitę paskelbė laikinai ligą vadinanti „Naująja koronavirusine pneumoniją“.

Kalbėdamas pirmąją tarptautinės mokslinės konferencijos Ženevoje dieną, kur bus ieškomą galimų vakcinų kovai su „Covid-19“, T. A. Ghebreyesus taip pat pareiškė matąs „realią galimybę“ sustabdyti protrūkį.

„Nesame bejėgiai“, – teigė jis.

„Turime naudotis dabartine galimybe ir tvirtai išvien kovoti su šiuo virusu kiekviename kampelyje. Jei to nedarysime, galime prieš akis turėti kur kas daugiau atvejų ir kur kas didesnes išlaidas“, – tvirtino PSO vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.