Pasaulyje

2015.09.17 17:32

Į Ukrainos juodąjį sąrašą įtraukti keturi Latvijos ir du Estijos žurnalistai

BNS 2015.09.17 17:32

Ukrainos prezidento Petro Porošenkos administracija paskelbė asmenų, siejamų su Krymo aneksija ir prorusiškų separatistų veiksmais Donbase, sąrašą, į kurį įtraukti keturi Latvijos ir du Estijos žurnalistai.

Buvusiam Latvijos Seimo nariui, rusų kalba leidžiamo laikraščio „Vesti Segodnia“ žurnalistui Nikolajui Kabanovui uždrausta įvažiuoti į Ukrainos teritoriją, kadangi, Ukrainos valdžios nuomone, jo veikla kelia galimą arba realią grėsmę valstybės interesams, saugumui, suverenumui ir teritorijos vientisumui, prisideda prie teroristų veiklos ir (arba) pažeidžia asmenų teises ir laisves, valstybinius interesus, veda prie okupacijos, ekspropriacijos arba teisės į nuosavybę apribojimo arba atėmimo, stabdydama ilgalaikę ekonominę plėtrą ir Ukrainos piliečių teisių ir laisvių visišką užtikrinimą.

Dėl tų pačių priežasčių Ukraina neįsileis dar trijų laikraščio „Vesti Segodnia“ žurnalistų: Vladimiro Bučelnikovo, Eduardo Eldarovo ir Erikės Rugalskos, bei dviejų Estijoje rusų kalba leidžiamo laikraščio „Den za Dniom“ žurnalistų Andrejaus Babino ir Marianos Tarasenko.

P. Porošenkta trečiadienį papildė juodąjį sąrašą 388 fiziniais ir 105 juridiniais asmenimis, kuriems dėl Krymo aneksijos ir prorusiškų separatistų veiksmų Donbase Ukraina taiko sankcijas.