Pasaulyje

2020.02.11 14:42

Latvijos prezidentas ragina riboti rusiškų laidų transliavimą šalyje

BNS 2020.02.11 14:42

Latvijos prezidentas Egilas Levitas antradienį paragino įstatymo lygiu įpareigoti šalies televizijas transliuoti daugiau turinio oficialiomis Europos Sąjungos kalbomis – tokiu atveju faktiškai sumažėtų rusiškų laidų proporcija.

Valstybės vadovas kreipėsi į parlamento Žmogaus teisių ir viešųjų reikalų komisiją, siūlydamas peržiūrėti elektroninės žiniasklaidos įstatymą.

Pasak E. Levito, įstatymas turėtų reglamentuoti pagrindinius paketus, kuriuos savo klientams siūlo platintojai, įskaitant elektroninės žiniasklaidos priemones, retransliuojančias laidas per kabelinę televiziją.

„Stipri informacinė erdvė yra svarbus Latvijos demokratijos ir valstybės saugumo klausimas. Įstatymų leidėjai privalo užtikrinti, kad Latvijos gyventojai turėtų galimybę žiūrėti aukštos kokybės ir pliuralistines televizijos programas, sutvirtinančias Latvijos priklausomybę Europos kultūrinei erdvei ir padedančias jos gyventojams integruotis į visos Europos informacinę erdvę“, – pabrėžė prezidentas.

E. Levito nuomone, siūlomos pataisos padės išspręsti seną problemą, kurios iki šiol buvo neįmanoma veiksmingai pašalinti kitais būdais.

Latvijos lyderio siūlymuose numatyta, kad abonentams būtina tiekti Latvijos visuomeninių transliuotojų, komercinių nacionalinių elektroninės žiniasklaidos ir regioninių bei vietinių priemonių medžiagą.

Be to, prezidentas paragino pasirūpinti, kad 80 proc. papildomų programų turinčių paketų turinį sudarytų medžiaga, sukurta viena iš oficialių ES ar Europos ekonominės erdvės (EEE) kalbų.