Pasaulyje

2015.09.17 15:49

Atsistatydino Vokietijos migracijos ir pabėgėlių tarnybos vadovas

ELTA 2015.09.17 15:49

Vokietijos migracijos ir pabėgėlių tarnybos (Bundesamt fur Migration und Fluchtlinge – vok. (BAMF)) vadovas Manfredas Schmidtas pranešė apie savo atsistatydinimą tuo metu, kai šalį yra apėmusi didžiausia nuo Antrojo pasaulinio karo pabėgėlių krizė, skelbia transliuotojas „Deutsche Welle“.

Vidaus reikalų ministerija ketvirtadienį pareiškime nurodė priėmusi M. Schmidto atsistatydinimą. Migracijos ir pabėgėlių tarnybos vadovas esą traukiasi iš posto dėl „asmeninių priežasčių“.

Rugsėjį M. Schmidtas sulaukė kritikos iš Vokietijos opozicinės socialdemokratų partijos (SPD) dėl per lėto reagavimo į prieglobsčio prašymus ir pabėgėlių krizę.

Apie M. Schmidto atsistatydinimą pranešama tuo metu, kai Vokietija susiduria su didžiausia pabėgėlių krize nuo Antrojo pasaulinio karo. Šalis tikisi šiemet sulaukti apie 800 tūkst. pabėgėlių – penkis kartus daugiau nei pernai.

Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere padėkojo M. Schmidtui už puikų darbą einant BAMF vadovo pareigas. Šiame poste jis buvo nuo 2010 metų gruodžio.