Pasaulyje

2020.02.10 17:23

Nuo Maskvos atsiskyrusiai Ukrainos Bažnyčiai jau priklauso trečdalis ukrainiečių

LRT.lt2020.02.10 17:23

34 proc. apklaustų Ukrainiečių save priskiria naujai sukurtai, nuo Maskvos patriarchato nepriklausomai, Ukrainos Stačiatikių Bažnyčiai. Tai rodo Kijeve veikianto „Razumkov“ centro atliktos apklausos duomenys.

Ši publikacija yra LRT.lt portalo partnerio „Radio Free Europe/Radio Liberty“ originalus kūrinys.

Apie 14 proc. apklaustųjų nurodė ištikimybę Maskvos patriarchato Ukrainos Stačiatikių Bažnyčiai, rodo apklausos apie Ukrainos piliečių konfesinę ir bažnytinę priklausomybę duomenys.

Dar 8,2 proc. nurodė priklausantys Ukrainos graikų apeigų katalikų Bažnyčiai.

Daugiau kaip ketvirtis apklaustųjų (27,6 proc.) nurodė esantys stačiatikiai, bet nesiejantys savęs su kuria nors Bažnyčia.

Nepriklausomos Bažnyčios vadovas patriarchas Epifanijus sakė, kad apie 600 parapijų, priklausiusių Maskvos patriarchatui, perėjo į naująją Bažnyčią.

Maskvos patriarchato Stačiatikių Bažnyčia nepripažįsta ir priešinasi nepriklausomai Bažnyčiai, kuriai nepriklausomybę 2019 m. sausį Stambule suteikė Konstantinopolio patriarchatas.

Šis žingsnis žymėjo istorinį atsiskyrimą nuo 300 metų trukusios Maskvos kontrolės. Dabar naujoji Ukrainos Stačiatikių Bažnyčia oficialiai turi 7 tūkst. parapijų, 77 vienuolynus ir 47 diecezijas arba bažnytinius rajonus.

Apklausa buvo atlikta sausio 17–21 dienomis, joje dalyvavo 2 tūkst. žmonių, vyresnių kaip 18 metų, iš visų Ukrainos regionų, išskyrus aneksuotą Krymą ir Ukrainos Vyriausybės nekontroliuojamus Donecko bei Luhansko regionus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.