Pasaulyje

2015.09.17 11:52

Tūkstančiai pabėgėlių šturmuoja Kroatiją

BNS 2015.09.17 11:52

Maždaug 4–5 tūkst. migrantų, atvykusių į Kroatiją iš Serbijos, ketvirtadienį rytiniame Tovarniko miestelyje mėgina įsėsti į traukinius, vykstančius į šalies sostinę Zagrebą, pranešė Jungtinių Tautų (JT) pabėgėlių agentūra.

„Čia yra maždaug 4–5 tūkstančiai žmonių“, – sakė Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro (UNHCR) atstovas spaudai Janas Kapičius, kuris šiuo metu yra Tovarniko geležinkelio stotyje.

„Traukiniai atvyksta, bet jie negali paimti visų šių žmonių“, – pridūrė jis.

Iki 5 tūkst. žmonių pernakt atvyko į nedidelę Tovarniko stotį. Vietoje esantis AFP korespondentas sakė, kad stotis visiškai perpildyta ir kad daug žmonių įsitaisė miegoti palei bėgių kelius.

Tik saujelė Raudonojo Kryžiaus darbuotojų dalija maistą ir kitas atsargas šimtams čia esančių kūdikių ir vaikų.

J. Kapičius nurodė, kad laukiama atvežant daugiau būtinų reikmenų, tarp jų ir tualetų.

„Šiuo metu visko yra pakankamai, tačiau reikės daugiau ir dabar jau tai vežama“, – sakė jis.

„Sunku pasakyti, ar tai netaps kita tranzitine stovykla. Tai reiks nuspręsti Kroatijos vyriausybei“, – pažymėjo J. Kapičius.

Jis pridūrė, kad migrantai dabar tiesiai traukia į geležinkelio stotį ir nebeužsuka į policiją užsiregistruoti, be to, anot jo, ir pati policija nebespėja jų registruoti.

Migrantai į Kroatiją pradėjo plūsti pastarąją parą, kai Vengrija pirmadienį ir antradienį uždarė savo sienas, atkirsdama pabėgėliams kelią žygiuoti į Vakarų Europą.