Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.17 11:18

JT ST reikalauja paleisti sulaikytus Burkina Faso vadovus

BNS 2015.09.17 11:18

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba (JT ST) griežtai pasmerkė Burkina Faso laikinojo prezidento ir ministro pirmininko sulaikymą ir pareikalavo nedelsiant juos paleisti.

Abu laikinuosius šalies vadovus trečiadienį sulaikė prezidento gvardija.

Vienbalsiai priimtame pareiškime 15 Saugumo Tarybos narių taip pat paragino „visus veikėjus Burkina Fase susilaikyti nuo smurto“.

Prezidento gvardijos nariai, siejami su buvusiu ilgamečiu šalies lyderiu Blaise‘u Compaore, įsiveržė į vyriausybės susitikimą ir sulaikė prezidentą Michelį Kafando, premjerą Isaacą Zidą bei du ministrus.

Saugumo Taryba „griežčiausiai smerkia“ šį prievartinį sulaikymą ir „reikalauja nedelsiant ir saugiai juos paleisti“, rašoma pareiškime.

Tarybos narės išreiškė savo tvirtą paramą laikinajam prezidentui, ministrui pirmininkui ir pereinamojo laikotarpio vyriausybei.

Laikinajai administracijai buvo pavesta vadovauti šiai skurdžiai Sahelio regiono valstybei iki prezidento ir parlamento rinkimų, kurių pirmasis turas numatytas spalio 11 dieną.

B. Compaore pernai spalį buvo nuverstas ir pabėgo į užsienį per sukilimą, kurį išprovokavo jo planai pakeisti konstituciją, kad galėtų dar pratęsti 27 metus trukusį savo valdymą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi