Pasaulyje

2020.02.10 07:07

ES šaukia skubų sveikatos apsaugos ministrų posėdį dėl koronaviruso

atnaujinta 13.41
LRT.lt 2020.02.10 07:07

Sekmadienį fiksuotas naujas rekordas – nuo koronaviruso per parą mirė 97 žmonės, o nuo viruso fiksavimo pradžios tai didžiausias mirusių asmenų kiekis per parą, skelbia BBC.

Europos Sąjungos valstybių narių sveikatos apsaugos ministrai kartu su Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovu ketvirtadienį dalyvaus neeiliniame posėdyje dėl naujojo koronaviruso protrūkio.

Iki šiol Europoje užfiksuota 30 viruso užsikrėtimo atvejų, tačiau PSO perspėja, kad užsikrėtusių žmonių skaičius už Kinijos ribų gali augti.

„Dabar pats laikas suvienyti jėgas ir sustabdyti šią epidemiją“, – sakė už krizių valdymą atsakingas eurokomisaras Janezas Lenarčičius.

ES šalių ministrai aptars būdus užkirsti kelią viruso plitimui ir „patvirtins išvadas dėl ES reakcijos į naujojo koronaviruso protrūkį“.

Praėjusią savaitę Vokietijos sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas susitikime su Prancūzijos sveikatos apsaugos ministre Agnes Buzyn užsiminė, kad ES galėtų įvesti apribojimus keliautojams iš Kinijos.

Jungtinės Valstijos jau uždraudė į šalį atvykti užsieniečiams, kurie neseniai lankėsi Kinijoje.

Vis dėlto, tokioms priemonėms įvesti reikėtų visų 27 ES valstybių narių sutarimo, nes dauguma jų yra Šengeno erdvėje.

Mirtiniausia diena

Iš viso Kinijoje nuo koronaviruso mirė jau 908 žmonės, tačiau yra ir gerų naujienų – užsikrėtusiųjų skaičius stabilizuojasi.

Kinijoje nustatyti 40171 koronaviruso atvejai, daugiau nei 187 tūkst. asmenų stebimi.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) išsiuntė savo ekspertus į Pekiną. Specialistai turėtų padėti tirti naująjį virusą.

Kinija teigia, kad 3281 pacientas pasveiko nuo koronaviruso ir yra išleistas namo iš ligoninės.

Pirmadienį milijonai žmonių sugrįžo į savo darbo vietas po Naujųjų metų atostogų, kuris prasidėjo sausio 31 dieną, kai virusas tik įsibėgėjo Kinijoje.

Savaitgalį koronaviruso aukų skaičius viršijo prieš daugiau nei dešimtmetį siautusio SARS viruso aukų skaičių, kai visame pasaulyje mirė 774 žmonės.

Japonijos uoste stovinčiame kruiziniame laive – 60 naujų koronaviruso atvejų

Japonijos Jokohamos uoste stovinčiame kruiziniame laive nustatyta dar 60 naujų koronaviruso atvejų. Tai pirmadienį paskelbė Sveikatos ministerija. Iš viso laive, kuriame paskelbtas karantinas, infekuotųjų skaičius pasiekė mažiausiai 130.

Iš viso laive yra 2 666 keleiviai ir 1 045 įgulos nariai. Jie negalės palikti laivo iki vasario 19-osios.