Pasaulyje

2015.09.17 10:00

Respublikonų kandidatų debatuose D. Trumpui teko atmušinėti aštrias kritikos strėles

BNS2015.09.17 10:00

Milijardierius Donaldas Trumpas trečiadienį galėjo jaustis užkliudęs širšių lizdą, nes per respublikonų pretendentų į prezidento postą debatus į jį lėkė aštriausios varžovų kritikos strėlės.  

Tuo tarpu Carly Fiorina įrodė, jog pelnytai buvo pakviesta į debatų sceną kartu su stipriausiais respublikonų pretendentais.

Simi Valyje, Kalifornijoje, esančioje Ronaldo Reagano prezidentinėje bibliotekoje vykusiuose debatuose varžovai nuo pirmųjų minučių pradėjo puolimą prieš nekilnojamojo turto magnatą D. Trumpą, kuris, paneigdamas visas ankstesnes politines prognozes, šiuo metu tvirtai pirmauja varžybose dėl galimybės tapti partijos kandidatu 2016-ųjų lapkritį vyksiančiuose prezidento rinkimuose.

„Pone Trumpai, mums nereikia mokinio Baltuosiuose rūmuose, vieną ten jau turime“, – įgėlė D. Trumpui Viskonsino gubernatorius Scottas Walkeris, turėdamas galvoje milijardieriaus televizijos realybės šou „Mokinys“ (The Apprentice).

Ši kandi replika greitai sulaukė atsako iš D. Trumpo, kuris parodė, jog ne veltui per šią kampaniją buvo pramintas buldogu, be gailesčio taršančiu savo varžovus, toliau stiprindamas savo pozicijas respublikonų varžybose, po kurių paaiškės, kas kovoje dėl Baltųjų rūmų surems ietis su demokratų kandidatu, kuriuo, labai tikėtina, bus Hillary Clinton.

„Viskonsine aš pakilau į pirmą vietą, o jūs nudardėjote žemyn“, – atkirto Viskonsino gubernatoriui D. Trumpas, turėdamas galvoje smunkantį jo populiarumą.

Šios replikos, nuskambėjusios tris valandas trukusiam debatų maratonui artėjant prie pabaigos, išprovokavo kelias minutes trukusį žodžių mūšį, kurio epicentre, suprantama, buvo D. Trumpas.

Milijardieriaus varžovai, tarp jų anksčiau favoritu laikytas Jebas Bushas, per debatus jautė milžinišką spaudimą, suprasdami, kad sėkmingas pasirodymas gali padėti jiems sutvirtinti pozicijas ir išsiskirti iš gausaus būrio kandidatų, likus mažiau nei penkiems mėnesiams iki pirmųjų balsavimų respublikonų pirminiuose rinkimuose.