Pasaulyje

2020.02.09 08:24

Tailandas sukrėstas beprecedenčių kario šaudynių: žuvo 26 žmonės, užpuolikas nukautas

išpuolis truko net 17 valandų; atnaujinta 08.29
BNS, LRT.lt2020.02.09 08:24

Karys, šiaurės rytų Tailande esančiame prekybos centre išvakarėse surengęs šaudynes, per kurias žuvo 26 žmonės, tai padarė dėl „asmeninės problemos“, sekmadienį pareiškė šalies premjeras Prayutas Chan-O-Cha.

Užpuoliką vėliau nukovė komandosas.

„Tailande tai beprecedentis [incidentas], ir noriu, kad tai būtų paskutinis kartas, kai įvyksta tokia krizė“, – kalbėjo Tailando premjeras prie ligoninės, į kurią buvo nuvežti evakuoti nukentėjusieji po 17 valandų trukusio chaotiško išpuolio viename prekybos centre.

Prayutas Chan-O-Cha sakė, kad užpuoliko motyvas susijęs su vieno namo pardavimu.

Kaip nurodė policija, išpuolis Nakon Ratčasimoje mieste, dar žinomame kaip Koratas, prasidėjo vėlyvą šeštadienio popietę prie kariuomenės kareivinių, kur Jakrapanthas Thomma nušovė tris žmones, tarp kurių buvo mažiausiai vienas karys.

„Jis pavogė kariuomenės transporto priemonę ir nuvažiavo į miesto centrą“, – pranešė policijos pulkininkas leitenantas Mongkolas Kuptasiri.

Vietos žiniasklaida pranešė, kad karys paėmė ginklų iš kariuomenės arsenalo.

Šaulys taip pat paskelbė keletą savo nuotraukų bei savo „Facebook“ paskyroje parašė keletą žinučių, įskaitant žinutes, kuriose klausiama, ar jam vertėtų pasiduoti, tai pat buvo teigiama, kad „niekas negali išvengti mirties“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.