Naujienų srautas

Pasaulyje2020.02.08 20:41

Rusija neparduos pigiau naftos Baltarusijai

Iš viso 8-ias valandas penktadienį Sočyje vykusiose Vladimiro Putino ir Aliaksandro Lukašenkos derybose sutarta dėl Rusijos dujų tiekimo tokiomis pat sąlygomis kaip praėjusiais metais – 127 JAV doleriai už tūkstantį kubinių metrų. 

Pasak Rusijos prezidento administracijos vadovo Dmitrijaus Kozako, Maskva laikosi rinkos kainos naftai. Derybos dėl naftos bus tesamos, taip pat ir prezidentų susitikimai, kuriuose toliau bus svarstomi valstybių integracijos klausimai.

Rusijos naftos tiekimas Baltarusijai sutrikęs nuo šių metų pradžios, sutartis dėl dujų tiekimo baigiasi šio mėnesio pabaigoje. Vakare prie derybų stalo sėdusios delegacijos sutarė dėl dujų tiekimo, jų kaina išlieka kaip praėjusiais metais – 127 JAV doleriai už tūkstantį kubinių metrų.

Baltarusijai labai svarbu sutarti dėl žaliavinės naftos tiekimo lengvatine kaina, bet Rusija teigia turinti laikytis rinkos kainos, ragina derėtis tiesiai su bendrovėmis.

A. Lukašenka ne sykį yra kalbėjęs apie Rusijos spaudimą valstybėms integruotis pagal Kremliaus scenarijų, tačiau guodžio 8-ąją numatyta pasirašyti nauja sutartis dėl bendros politinės, ekonominės, teisinės erdvės - nepasirašyta.

A. Lukašenka tai aiškina savo stiliumi – baltarusiai mane už suvereniteto praradimą suvalgytų.

To naftos kiekio, kurį gauna Baltarusija iš bendrovių „Rusneft“ ir „Neftisa“, gerokai per mažai šalies naftos perdirbimo įmonėms. „Lukoil“ vadovai teigia Baltarusijai skirtus naftos srautus jau nukreipę kita kryptimi ir nežada tiekimo atnaujinti, kol nebus Maskvos ir Minsko sutarties.

Baltarusijai tenka ieškoti alternatyvių tiekėjų. Neseniai į Klaipėdos uostą atplaukė tanklaivis iš Norvegijos, 80 tūkst. tonų naftos geležinkeliu iš Klaipėdos iškeliavo į Baltarusiją. Paraiškos taip pat pateiktos Kazachstanui, Azerbaidžanui. Kaip pranešama, Sočyje prezidentai kalbėjo ir apie atgyjančius Minsko santykius su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi