Pasaulyje

2015.09.17 08:41

Už 107 žmonių gyvybes Mekoje nusinešusią tragediją atsakinga Osamos Bin Ladeno šeimos įmonė

15min.lt2015.09.17 08:41

Saudo Arabijos pareigūnai teigia, kad už penktadienį įvykusią nelaimę Mekos mieste, kuomet nuvirtęs kranas užmušė 107 žmones, o dar beveik 400 sužeidė, atsakinga Bin Ladenų šeimos įmonė, praneša bbc.com.

Saudo Arabijos spaudos agentūros duomenimis, nelaimę tirianti komisija priėjo išvados, kad ši įmonė nesilaikė saugumo reikalavimų.

Vykstant tyrimui, bendrovės vadovams yra laikinai uždrausta išvykti iš šalies.

Už nelaimę atsakinga statybų bendrovė priklauso buvusio teroristinės grupuotės „al Qaeda“ lyderio Osamos Bin Ladeno šeimai.

Vykstant tyrimui, bendrovės vadovams yra laikinai uždrausta išvykti iš šalies. Be to, su šia bendrove valstybė taip pat laikinai nesudarinės jokių sutarčių.

Didžiulis kranas penktadienį nuvirto ant Mekos Didžiosios mečetės, kurioje tuo metu buvo besimeldžiantys žmonės. Ši nelaimė įvyko likus mažiau negu dviem savaitėms iki Hadžo – kasmetinės musulmonų piligrimų kelionės į Meką.

Mečetė, ant kurios nuvirto kranas, yra laikoma didžiausia pasaulyje ir yra netoli musulmonų garbinamo Kaabos akmens.

Bin Ladenų šeimos įmonė jau ketverius metus dirbo plėsdama Didžiąją mečetę, kad joje galėtų tilpti nuolat augantis piligrimų skaičius.

Šią statybos įmonę prieš daugiau negu 80 metų įkūrė O. Bin Ladeno tėvas, o šiuo metu jai vadovauja mirusio teroristo brolis Bakras.