Pasaulyje

2020.02.08 16:36

Tailande išpuolį surengęs karys nužudė mažiausiai 20 žmonių

atnaujinta 21.20
BNS2020.02.08 16:36

Tailando šiaurės rytuose esančiame Nakon Ratčasimos mieste vienas karys nušovė mažiausiai 20 žmonių ir dar dešimtis sužeidė per šeštadienį pradėtą chaotišką išpuolį keliose vietose, įskaitant didelį prekybos centrą, ir paskelbė atakos vaizdų socialiniame tinkle „Facebook“, pranešė policija.

Policija anksti sekmadienį evakavo dešimtis išsigandusių pirkėjų iš prekybos centro „Terminal 21“, kuriame užpuolikas buvo užspeistas, ir nurodė „perėmusi kontrolę“ šio komplekso pirmajame aukšte.

Tačiau pareigūnai kol kas negalėjo pateikti kokių nors konkrečių detalių, taip pat pasakyti, kur šiuo metu yra užpuolikas, įvardytas kaip kariuomenės seržantas majoras Jakrapanthas Thomma.

Baiminamasi, kad šaulys gali mėginti pasislėpti tarp panikos apimtų žmonių prekybos centre.

Policininkai ragino iš prekybos centro pirmojo sprunkančius pirkėjus „pakelti rankas“ ir pasisakyti vardą ir pavardę – „tuomet pareigūnai jus evakuos“.

Anksčiau šeštadienį Jakrapanthas Thomma per „Facebook“ paskelbė virtinę žinučių apie savo ataką, pradėtą prie vienų kareivinių ir pratęstą siautėjimu prekybos centre, kuriame tebėra įstrigęs nežinomas skaičius žmonių.

Regiono ligoninės ruošėsi įtemptai nakčiai.

„Yra apie 20 žuvusių, – sakė Gynybos ministerijos atstovas Kongcheepas Tantravanichas. – „Terminal 21“ apsupo policija, kariuomenės specialiųjų pajėgų nariai ir snaiperiai.“

Tailando sveikatos apsaugos ministras Anutinas Charnvirakulas žurnalistams sakė, kad 16 žmonių žuvo per šaudynes, o vėliau dar keturi sužeistieji mirė ligoninėje.

Pasak ministro, šiuo metu žinoma apie 31 sužeistą žmogų.

Chaotiška ataka

Kaip nurodė policija, išpuolis Nakon Ratčasimoje mieste, dar žinomame kaip Koratas, prasidėjo vėlyvą popietę prie kariuomenės kareivinių, kur Jakrapanthas Thomma nušovė tris žmones, tarp kurių buvo mažiausiai vienas karys.

Užpuoliko motyvai kol kas neaiškūs, bet kai kuriuose ankstesniuose pranešimuose nurodoma, kad smurtą išprovokavo ginčas dėl žemės.

„Jis pavogė kariuomenės transporto priemonę ir nuvažiavo į miesto centrą“, – pranešė policijos pulkininkas leitenantas Mongkolas Kuptasiri.

Vietos žiniasklaida pranešė, kad karys paėmė ginklų iš kariuomenės arsenalo.

Sparčiai kintant padėčiai, tarnybos negalėjo patvirtinti žiniasklaidos pranešimų, kad užpuolikas prekybos centre paėmė maždaug 16 įkaitų.

Šaulys taip pat paskelbė keletą savo nuotraukų bei savo „Facebook“ paskyroje parašė keletą žinučių, įskaitant žinutes, kuriose klausiama, ar jam vertėtų pasiduoti, tai pat teigiama, kad „niekas negali išvengti mirties“.

Viename per „Facebook“ paviešintame vaizdo įraše, kuris dabar jau pašalintas, buvo matyti kariuomenės šalmą užsidėjęs užpuolikas, sėdintis atvirame visureigyje ir sakantis „Pavargau... nebesulenkiu piršto“. Jis taip pat pavaizdavo, kaip pirštu spaudžia nuleistuką.

Be to, buvo paskelbta nuotraukų, kurioje matyti slidininko kaukę užsidėjęs vyras, laikantis pistoletą.

Policijos atstovas Krissana Pattanacharoenas AFP sakė, kad „šaulys naudojo automatinį ginklą ir šaudė į nekaltus praeivius, daugelį nužudydamas ir sužeisdamas“.

Vienas „Facebook“ atstovas sakė: „Pašalinome visas užpuoliko paskyras iš savo platformų ir dirbsime apskritą parą, kad pašalintume bet kokį [naudojimosi taisykles] pažeidžiantį turinį, susijusį su šia ataka – kai tik apie jį sužinosime“.

Vienas įvykių liudininkas, buvęs prekybos centre prieš prasidedant atakai, pasakojo AFP, kad ilgąjį savaitgalį ten buvo daugybė žmonių.

„Šiandien prekybos centre buvo baisiai daug žmonių“, – sakė 32 metų vietos gyventojas, nesutikęs viešinti savo vardo.

„Buvau smarkiai sukrėstas, kai apie visa tai sužinojau, nes išėjau iš prekybos centro truputį anksčiau“, – pridūrė jis“

Gatvių apšvietimas prie prekybos centro buvo išjungtas, kariams ir policijos daliniams užėmus pozicijas aplink „Terminal 21“.

Šiame mieste yra vienos didžiausių kareivinių šalyje.

Tailando gyventojai pasaulio mastu išsiskiria dideliu turimų šaunamųjų ginklų kiekiu.

Praeitų metų pabaigoje kelios šaudynės teismuose iš naujo įžiebė susirūpinimą dėl ginkluoto smurto šioje Pietryčių Azijos valstybėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt