Pasaulyje

2020.02.08 14:12

Turkija pareiškė esanti pajėgi apsaugoti savo karinius postus Sirijos Idlibo regione

BNS 2020.02.08 14:12

Turkija šeštadienį pagrasino reaguoti, jei bus mėginama atakuoti jos karinius postus paskutiniame Sirijos opozicijos bastione Idlibe, kai penktadienį Damaskui ištikimos pajėgos apsupo tris iš jų.

Pagal susitarimą su Rusija – pagrindine sirų prezidento Basharo al Assado režimo sąjungininke – Turkija Idlibe įsteigė 12 stebėjimo postų, kad būtų išvengta Sirijos vyriausybės pajėgų puolimo.

Turkija šią savaitę išsiuntė beveik 150 transporto priemonių koloną, specialiųjų pajėgų karių ir šaudmenų, kad sustiprintų minėtus postus.

Penktadienį pareigūnai pranešė, kad tris postus apsupo režimo pajėgos.

„Mūsų stebėjimo postai Idlibe vykdo savo pareigas ir yra pajėgūs apsiginti, turėdami ginklų ir įrangos“, – per tviterį parašė Turkijos gynybos ministerija.

„Naujo puolimo atveju tinkamai ir galingai atsakysime, remdamiesi teise gintis“, – pridūrė ministerija.

Sirijos valstybinė televizija savo ruožtu šeštadienį pranešė, kad vyriausybės pajėgos užėmė strategiškai svarbų Sarakibo miestą pakeliui į Idlibą.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas paskelbė Sirijai ultimatumą atitraukti pajėgas nuo karinių stebėjimo postų iki vasario pabaigos, pirmadienį nuo režimo pajėgų ugnies žuvus 8 turkams.

Mirtini susirėmimai supykdė Turkiją, kuri paragino Maskvą paspausti režimą nutraukti puolimą.

Rusijos delegacija šeštadienį turėtų tartis su Turkijos pareigūnais dėl padėties Idlibe.

Turkija ir Rusija pastaraisiais metais glaudžiai bendradarbiavo spręsdamos padėtį Idlibe, nepaisant to, kad atstovauja priešingoms konflikto pusėms.