Pasaulyje

2020.02.08 11:26

Honkongas įvedė karantiną iš žemyninės Kinijos atvykstantiems žmonėms

ELTA 2020.02.08 11:26

Siekiant sustabdyti mirtino koronaviruso plitimą, šeštadienį Honkonge įvestas privalomas dviejų savaičių karantinas iš žemyninės Kinijos atvykstantiems žmonėms, praneša AFP.

Sieną kirtusių asmenų reikalaujama patiems izoliuotis ir likti namie ar viešbučiuose. Jie sulauks sveikatos apsaugos specialistų skambučių ir vizitų, o nesilaikantys dviejų savaičių karantino bus siunčiami į kalėjimą pusei metų.

Vietinė valdžia tikisi, kad karantino paskelbimas atbaidys žmones nuo kelionių į Honkongą. Nepaisant to, bus leidžiama tiekti maistą ir prekes iš žemyninės Kinijos, kur nuo koronaviruso mirė jau daugiau nei 700 žmonių.

Pastarosiomis savaitėmis į Honkongą atvyksta 75 proc. mažiau žmonių. Tačiau penktadienio naktį kaimyniniame Šendžene tūkstančiai rikiavosi eilėse, kad galėtų patekti į Honkongą prieš vidurnaktį įsigaliojant karantinui.

Šeštadienio rytą per Šendženo įlanką atvyko kur kas mažiau žmonių.

Viena moteris naujienų agentūrai AFP sakė grįžtanti į Honkongą, kur studijuoja jos dukra, po 20 dienų atostogų žemyninėje Kinijoje. Ji žadėjo laikytis karantino ir dvi savaites neiti iš namų dėl visuomenės gerovės.

Karantinas buvo paskelbtas tik prieš 6 val. iki jo įvedimo. Iš žemyninės Kinijos grįžę Honkongo gyventojai dvi savaites privalo likti namie, o kinai, atvykę iš kitur, ir užsieniečiai privalo likti viešbučiuose ar kitose apgyvendinimo vietose. Dviejų savaičių apgyvendinimu nepasirūpinę žmonės bus perkelti į laikinas, valdžios skirtas, karantinui pritaikytas patalpas.

Karantinas bus taikomas ir atvykstantiems į Honkongą lėktuvais, jeigu jie lankėsi Kinijoje per pastarąsias 14 dienų, net jei jie atskrenda ne iš Kinijos.

Jei keliautojams išduota viza galioja trumpiau nei 14 dienų, jiems nebus leista įvažiuoti į Honkongą. Dėl to čia patekti negalės dauguma kinų, nes jiems dažniausiai išduodamos 7 dienų vizos.

Planuojama, kad daugybė savanorių iš valstybės tarnybos ir studentai skambins karantine esantiems žmonėms ir juos netikėtai lankys, kad įsitikintų, jog jie tikrai laikosi karantino.