Pasaulyje

2020.02.08 10:28

Britų konservatoriai ragina nesinaudoti „Huawei“ paslaugomis plėtojant 5G tinklą

ELTA2020.02.08 10:28

Jungtinės Karalystės konservatoriams nerimą kelia šalies sprendimas leisti Kinijos įmonei „Huawei“ dalyvauti diegiant 5G tinklą, todėl jie kreipėsi į savo partijos parlamentarus, informuoja BBC.

Grupė konservatorių, tarp kurių yra keturi buvę ministrai, laiške teigė, kad Jungtinė Karalystė galėtų pasirinkti kitas alternatyvas. Jie siūlo, kad didelę riziką keliančių paslaugų teikėjų būtų atsisakyta iš karto arba laipsniškai.

Laišką pasirašė Lainas Duncanas Smithas, Owenas Patersonas, Davidas Davisas, Damianas Greenas, Tobias Ellwoodas ir Bobas Seely. Pasak jų, kai kurie parlamentarai „stengiasi rasti geresnę išeitį“.

Jų manymu, privalu rasti sprendimą, užtikrinantį, kad svarbiausios nacionalinės infrastruktūros rangovais taptų tik patikimi paslaugų teikėjai. Patikimomis būtų laikomos bendrovės iš valstybių su sąžininga konkurencija rinkoje, teisės viršenybe, pagarba žmogaus teisėms ir duomenų privatumui bei neprievartinėmis valstybės institucijomis.

Tuo metu Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas pareiškė, kad „Huawei“ dalyvavimas kuriant 5G tinklą būtų ribotas, o sprendimą bendradarbiauti su kinų bendrove nuodugniai vertino saugumo ekspertai.

JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as buvo „itin nusivylęs“ Jungtinės Karalystės sprendimu.

Jungtinės Karalystės valdžia žada, kad „Huawei“ vaidmuo bus apribotas – ji negalės tiekti įrangos „jautrioms“ 5G tinklo dalims, jos įranga 5G tinkle galės sudaryti tik 35 proc. visos įrangos ir negalės būti naudojama arti karinių bazių ar branduolinių objektų.

Tačiau laiško autoriai nurodė kitų valstybių pavyzdį, įskaitant Australijos, JAV ir Japonijos, kurios nutarė iš viso atsisakyti „Huawei“ paslaugų plėtojant 5G tinklą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.