Pasaulyje

2020.02.07 20:32

Trumpas siūlo Kongresui „ištrinti“ jo apkaltą

BNS 2020.02.07 20:32

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį paragino Kongresą „ištrinti“ jo apkaltą dėl įtariamo piktnaudžiavimo valdžia, kai valstybės vadovas buvo išteisintas Senate.

„Ar jie turėtų ištrinti apkaltą Atstovų Rūmuose? Turėtų, nes tai buvo pramanas“, – žurnalistams Baltuosiuose rūmuose sakė prezidentas.

D. Trumpo apkaltos teismas buvo pradėtas gruodį, Atstovų Rūmams pareiškus prezidentui du kaltinimus, susijusius su jo spaudimu Ukrainos vyriausybei imtis antikorupcinio tyrimo, nukreipto prieš D. Trumpo politinį varžovą demokratą Joe Bideną.

Trečiadienį daugumą Senate turinčių respublikonų balsais D. Trumpas buvo išteisintas. Jis buvo tik trečiasis prezidentas per JAV istoriją, kuriam buvo surengtas apkaltos teismas.

Nors ir laimėjo šį procesą, įtūžęs D. Trumpas išplūdo savo „piktavalius“ oponentus demokratus.

Atstovų Rūmų respublikonų mažumos lyderis Kevinas McCarthy sakė, jog jeigu jo partija per lapkritį vyksiančius rinkimus susigrąžins daugumą žemuosiuose Kongreso rūmuose, ji sieks, kad apkalta būtų anuliuota.

D. Trumpas taip pat sutelkė savo pyktį į Atstovų Rūmų pirmininkę demokratę Nancy Pelosi, antradienį demonstratyviai suplėšiusią popieriaus lapus su prezidento metinio pranešimo tekstu, kai D. Trumpas baigė ją skaityti.

„Tai buvo baisu – itin nepagarbu, – skundėsi D. Trumpas. – Ir iš tiesų labai neteisėta.“